طرح درس روزانه ریاضی
طرح درس روزانه ریاضی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲ صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
باسمه تعالی
نمونه جدول طرح درس روزانه گروه آموزشی ریاض شهرستان ایذه سال تحصیلی ۸۷-۸۸
نام درس : ریاضی ۲ موضوع درسی : رابطه و تابع نام آموزشگاه : زمان : ۹۰دقیقه
مقطع تحصیلی : دوم نام دبیر : گروه ریاضی تاریخ : ۱۷/۷/۸۸ صفحات کتاب :
هدفهای کلی درس
دانش آموز باید در پایان این بحث با مسائل زیر آشنا شود:
۱- تعاریف زوج مرتب ، رابطه و تابع ۲- مفاهیم دامنه و برد و رابطه آنها باتابع
۳- تعیین مقدار یک تابع در یک نقطه از روی ضابطه و نمودار ۴- مشخص نمودن ضابطه تابع
پیش نیازهای درس
دانش آموز می بایست با مطالب زیر از قبل آشنایی داشته باشد:
۱- معادله خط ax +by +c = 0 ۲- رسم نمودار یک خط ۳- مختصات یک نقطه در صفحه
۴- مجموعه های اعداد ۵- تعیین مقدار عددی یک عبارت ۶- با معنی بودن عبارات گویا و گنگ
هدفهای رفتاری
۱- دانش آموز باید بتواند دامنه و برد یک تابع را تعیین نماید
۲- دانش آموز باید تابع بودن یک رابطه را از روی نمودار ، ضابطه و مجموعه زوج های مرتب تشخیص دهد
۳- دانش آموز باید مقدار عددی یک تابع در یک نقطه از روی نمودار و ضابطه تعیین نماید.
وسایل مورد نیاز
تخته سیاه – کتاب – گچ در رنگهای مختلف
مدت زمان
آماده سازی قبل از تدریس
سلام و احوالپرسی با دانش آموزان- حضور و غیاب – دقت در وضعیت روحی و رفتاری و آمادگی دانش آموزان –
پاسخ به پرسشهای دانش آموزان در مورد بحث جلسه گذشته و مطالب دیگر
۵
دقیقه
ارزشیابی تشخیصی
پرسش از چند دانش آموز درباره آشنایی با مباحث زیر :
۱- معادله خط و رسم نمودار آن ۲- نمایش مختصات نقطه در دستگاه مختصات و برعکس
۳- با معنی بودن عبارت کسری و رادیکالی ۴- تعیین مقدار عددی یک عبارت
۱۰
دقیقه
رئوس مطالب
۱- تعریف زوج مرتب و ارائه مثال ۲- تعریف رابطه و ارائه مثال ۳- تعریف تابع و ارائه مثال
۴- تشخیص تابع از روی مجموعه زوج های مرتب ، نمودار و ضابطه ۵- روش تعیین دامنه و برد انواع توابع
۶- تعیین مقدار یک تابع در یک نقطه ۷- تعریف و تعیین ضابطه یک تابع
۵
دقیقه