طرح درس بخوانیم درس پرچم دوم دبستان
طرح درس بخوانیم درس پرچم دوم دبستان
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴ صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
گام اول: مشخصات کلی طرح درس
نام درس: فارسی بخوانیم پایه: دوم موضوع درس: پرچم تهیه کننده:
۱-اهمیت پرچم ۲- موارد استفاده و کاربرد پرچم ۳- رنگ های پرچم ۴- پرچم سایر کشورها ۵- استقلال کشور
عناوین فرعی رئوس مطالب
ویژگی های عمومی فراگیران
توانایی ذهنی دانش آموزان
وضعیت اقتصادی و اجتماعی دانش آموزان
سن دانش آموزان
توانایی کسب شناخت را تا سطح ارزشیابی ، کسب مهارت را تا سطح اجرای مستقل و کسب عاطفه را تا سطح تعهد نسبت به ارزش ها دارند.
کارگر۳۰ درصد
کشاورز ۴۰ درصد
کارمند ۳۰ درصد
۸ تا ۹
گام دوم: تحلیل و تنظیم هدفهای آموزشی
اهداف جزیی درس
اهداف کلی درس
۱-با رنگهای مختلف پرچم آشنا شود.
۲- به جایگاه هرکدام از رنگهای پرچم پی ببرد.
۳-با پرچم بعضی از کشورهای دیگر آشنا شود.
۴-با موارد استفاده از پرچم آشنا شود.
۵- بتواند با کاغذ رنگی پرچم کشورش را بسازد.
۶-تقویت روخوانی و روان خوانی.
۷-آشنایی با برخی کلمات که در جاهای مختلف معانی مختلفی دارند.
۸-تقویت قدرت گفتگو و تبادل نظر با دیگران.
۹-ایجاد روحیه نشاط از طریق اجرای نمایش.
۱۰- ایجاد علاقه و انگیزه به کتاب و کتاب خوانی.
آشنایی با پرچم و اهمیت آن
اهداف رفتاری
۱-موارد استفاده از پرچم را بیان می کند( درک و فهم)
۲رنگ های پرچم و نشانه ها و نماد آن ها را توضیح می دهد. (درک و فهم)
۳- در باره اهمیت پرچم با یکدیگر گفتگو می کنند. ( تجزیه و تحلیل )
۴-با پرچم سایر کشورها آشنا می شود. ( دانش )
حیطه شناختی
۱-نسبت به پرچم کشورش ابراز علاقه می کند.( ارزش گذاری)
۲-پرچم را نشانه ی استقلال کشورش می داند. ( ارزش گذاری )
حیطه عاطفی
۱-با کاغذ رنگی پرچم کشورش را می سازد. ( اجرای مستقل)
۲-با دوستان خود به بحث و تبادل نظر می پردازند.
حیطه روانی- حرکتی
گام سوم تحلیل موقعیت آموزشی
فعالیت های دانش آموز
فعالیت های معلم
۱-سلام
۲-پاسخ دادن
۳-همکاری با سایر اعضای گروه
۴-گوش دادن و توجه به معلم
۵-انجام تکالیف
۶- حفظ نظم در حین انجام فعالیت ها
۱-سلام احوال پرسی
۲-حضور و غیاب
۳-دقت در وضع جسمی و روانی افراد
۴-فراهم آوردن امکانات لازم
۵-کمک و نظارت بر فعالیت های گروهی
۶- نشان دادن پرچم سایر کشورها
۷-ارائه تدریس
۸-دادن تکلیف
گام چهارم: تحلیل و تعیین محتوا و روشهای تدریس و وسایل کمک آموزشی
مفاهیم کلیدی
مدل کلاس و نحوه ی تعامل و گروهبندی
محتوای آموزشی و مواد آموزشی
رسانه ها و وسایل آموزشی مورد نیاز
روش تدریس
استقلال- صلح
دایره ای
کتاب درسی بخوانیم و بنویسیم.
کتاب- پرچم ایران – پرچم سایر کشورها-
بحث گروهی
گام پنجم : تحلیل و تعیین نظام ارزشیابی
۱-ارزشیابی از درس قبل
۲-پرسش از رنگ های پرچم ایران
ارزشیابی ورودی
۱-اهمیت پرچم را بیان کنید.
۲- پرچم ایران چه رنگهایی دارد و هرکدام نشانه ی چیست؟
ارزشیابی تکوینی
۱-پرچم یک کشور نشانه ی چیست؟
۲-هرکدام از رنگ های پرچم ایران نشانه ی چیست؟
ارزشیابی پایانی
گام ششم: تعیین تکلیف تکمیلی
مطالب گفته شده را مرور کرده و اشکالات احتمالی را برطرف کرده.
جمع بندی مطالب درس
از بچه ها می خواهیم برای جلسه بعد پرچم ایران را بسازند و به کلاس بیاورند.
تکالیف مربوطه در کتاب بنویسیم را انجام بدهند.
تعیین تکلیف