گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنعتی اخشان

دانلود گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنعتی اخشان

گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنعتی اخشان

گزارش-کارآموزی-شرکت-تولیدی-صنعتی-اخشان

دانلود گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنعتی اخشان،
در قالب word و در ۳۶ صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن گزارش کارآموزی:
شرکت تولیدی- صنعتی اخشان، تولید کننده کمربندهای ایمنی در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردیده است.

تا چند سال پیش این شرکت، تنها تولید کننده کمربند ایمنی در ایران بوده است. در حال حاضر با داشتن الگوی  استاندارد ISO/TS 16949،  بهترین تولید کننده کمربند در ایران می باشد.
این شرکت در شیراز- عادل آباد- بیست متری همایون واقع شده است. ساختمان شرکت شامل سه قسمت اصلی اداری و تولید و اتولیو است. دو بخش تولید و اداری در  دو طرف به موازات هم واقع شده اند. در بین این دو بخش حیاط و محل رفت و آمد می باشد. در اتنهای حیاط به طور کلی بخش اتولیو قرار گرفته است.

بخش تولید، شامل دو سالن مجزای باشد. سالن یک یا مونتاژ که در آن مونتاژ جمع کن کمربند و یا قفل صورت می گیرد. آقایان در این بخش فعالیت می کنند. در سالن دو عمدتاً کارهای زیر مونتاژ توسط خانمها و بسته بندی توسط آقایان انجام می شود.

بخش اداری شامل دفتر اطلاعات- دفتر فنی مهندسی- دفتر صنایع- آموزش سیستم کیفیت – خدمات فنی- ایمنی و  غیره می باشد که به صورت اتاقهای جدا ساخته است که در هر بخش نیروهای متعددی فعالیت می کنند. حدود یکسال از تاسیس اتولیو می گذرد و هنوز به تولید انبوه نرسیده است. این بخش تحت لیسانس سوئد بنا شده و هدف عمده آن تولید کمربندهای صادراتی می باشد.

بخش تولید این شرکت به صورت شبانه روزی فعال بوده و شیفتهای کاری آن به صورت زیر می باشد:
سه شیفت ۱۲ ساعته: شیفت A از ساعت ۷ صبح تا ۷ بعد الظهر- شیفت B از ساعت ۷ بعدظهر تا ۷ صبح- شیفت C.

استراحت در هر بخش نیروی انسانی در طول این شیفتها به گونه ای است که  دو روز آن شیفت A دو روز بعد در شیفت B و دو روز دیگر در شیفت C. تعداد پرسنل مشغول شرکت به قرار زیر است:
مونتاژ ۹۷ نفر- خیاطی: ۲۶ نفر- کنترل تولید: ۳ نفر- حمل و نقل داخل خط: ۶ نفر- مهندسی صنایع: ۴ نفر- کارگزینی : ۴ نفر- ایمنی: ۱ نفر- فروش: ۳ نفر- تدارکات: ۵ نفر بهداشت: ۲ نفر – تاسیسات و تعمیرات: ۱۰ نفر-  انبار پایه کار: ۲ نفر- سیستم کیفیت: ۷ نفر- دفتر طراحی: ۵ نفر- آزمایشگاه: ۴ نفر- نگهبانی: ۹ نفر- اطلاعات: ۲ نفر دفتر فنی: ۷ نفر- خدمات: ۷ نفر- ورود کالا : ۲ نفر- آشپزخانه: ۵ نفر

مشتریان شرکت عبارت اند از:
۱- مشتریان اختصاصی شرکت: شرکت زامیاد- شرکت سایپادیزل- شرکت مرتب- که عموم سفارشات آنان توسط اخشان تامین می گردد.
۲- مشتران شرکت اخشان و سایر سازندگان: ایران خودرو (ساپکو)- سایپا (سازه گستر)- پارس خودرو (دسکو) که در سایپا و سازه گستر ادغام گردیده است.

مشتریان قبلی که فعلاً غیر فعال می باشند: الف) شرکت کیش خودرو
ب) شرکت ایران خودرو دیزل 
پ) شرکت دسکو (سابق) و حذف سفارش رنوئی طی چند سال اخیر که عمدتاً به علت قیمت بالاتر اخشان بوده است.
ت) شرکت شهاب خودرو (به علت قیمت بالاتر اخشان)
ث) شرکت بهمن (به علت قیمت بالاتر اخشان)

اضافه می نماید که با توجه به قراردادهای فعال و منعقد و توافقات فیمابین سهم اخشان در ایران خودرو قریب به ۶۰% می باشد و سازه گستر سهم اخشان بین ۳۰ تا ۵۰% در سال بوده است که تلاش می شود در ۵۰ % استقرار یابد.

بررسی بازار:
در این شرکت زمانی که موجودی انبار به نقطه سفارش می رسد، درخواستی مبتنی بر نیاز قطعی تهیه می گردد. این درخواست به مدیر خرید داده می شود و مدیر خرید برخرید موظف است در فرصت طول سفارش از یکی از تامین کنندگان خرید قطعه را انجام بدهد…
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x