پروژه آمار چگونگی تربیت کودک

دانلود پروژه آمار چگونگی تربیت کودک

پروژه آمار چگونگی تربیت کودک

پروژه-آمار-چگونگی-تربیت-کودک

دانلود پروژه آمار کودک چگونگی تربیت کودک،
در قالب word و در ۱۴ صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
کودک به چه طریقی تربیت می شود 
تعریف بازی 
حرکات
پیدایش بازی ها
کارکرد بازی ها
رده بندی بازی ها
اهمیت بازی 
جدول
پرسشنامه 
منابع


مقدمه پروژه:
کودک و بازی:
از ویژگی های دوره کودکی، بازی کردن است. روانشناسان دوره کودکی را دوره بازی کردن نامیده اند. بازی، شیوه طبیعی فعالیت در این دوره است. فعالیت آمیخته به بازی، قبل از سن سه سالگی آغاز می شود. به تدریج گسترش می یابد و حالت ابتکاری و خلاق به خود می گیرد.  برهمین اساس است که روانشناسان خردسالی را دوره بازی های خلاق نیز نامیده اند.

یعنی کودک به تدریج با ابتکاراتی  که از خود  نشان می دهد  به  بازی های  خود، حالت ابداعی می دهد و کودکان باهوشتر، معمولاً به بازی های ویژه و خلاق تر روی می آورند. بازی های این کودکان از پیچیدگی و هدفداری بیشتر برخوردار است.
  
بازی های کودک در سنین مختلف، ویژگی های مخصوصی دارد. ابتدا بازی او با اشیاء است وسپس شامل انسان ها می شود ، از سنین ۳ و ۴ سالگی به تدریج به بازیه ای گروهی و اجتماعی روی می آورند.

در این بازی ها، کودک به قواعد و مقررات بازی های گروهی تن در می دهد و با دیگران همکاری می کند و در این  همکاری است که او  رفتار با دیگران را تمرین می کند و با اصول و قواعد زندگی جمعی و چگونگی سلوک با دیگران و مراعات انضباط عملی به تدریج آشنا می شود و این به رشد اجتماعی و اخلاقی او کمک می کند.

هنگام بازی، کودک با مشکلاتی روبرو شده، ناگزیر به حل آن ها می شود. به این ترتیب، هم  مقاومت در برابر مشکلات و راه های حل مساله را می آموزد و هم بر اعتماد به نفس او افزوده می شود. علاوه بر این بازی از عوامل موثری است که حس کنجکاوی، ابتکار و خلاقیت کودک را برمی انگیزد و به رشد و گسترش توان ذهنی او کمک می کند.

حس کودکان نیز در تعیین بازی نقش دارد. دختران به علت روحیه آرام تری که دارند، معمولا بازی های ساکت و آرام از قبیل بازی با عروسک و غیره را انتخاب می کنند. حال آن که پسران  بازی های  دشوارتر را که محتاج  جنب و جوش  بیشتری هستند، برمی گزینند. کودکان  را هنگام  بازی  بهتر و دقیق تر می توان  شناخت.
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x