مدیریت · اکتبر 11, 2022 0

پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) eppt

رای post

دانلود پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)

فایل قابل ویرایش پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) , ورد پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)


پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)

پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)

پرسشنامه-سنجش-سواد-اطلاعاتی-(یزدانی-1391)

توضیحات:
پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی تالیف یزدانی (1391)، در قالب فایل word، شامل 30 گویه و 5 مولفه، همراه با راهنمای نحوه نمره گذاری و تفسیر، روایی و پایایی و منابع مورد استفاده شده.

پرسشنامه سنجش سطح سواد اطلاعاتی دانشجویان برای اولین بار توسط یزدانی (1391) طراحی و ساخته شده است. این پرسشنامه، مبتنی بر همان پنج قابلیت استاندارد سواد اطلاعاتی مصوب «انجمن کتابخانه­ های دانشکده­ ای و پژوهشی» است؛ اما برای تعیین مهارت­ ها و قابلیت­ های سواد اطلاعاتی دانشجویان از تکالیف و مهارت­ های تعیین شده، برای افراد با سواد اطلاعاتی در کتاب «موفقیت صد در صدی در سواد اطلاعاتی» نوشته تایل ر، آرث سولومون و ویلیامسون (2007)، استفاده شده است. این مهارت­ها، شامل موارد: تعریف نیاز اطلاعاتی، یافتن اطلاعات، ارزشیابی اطلاعات، سازمان­دهی اطلاعات، و تبادل (اشاعه) اطلاعات، می ­شدند. براساس این 5 قابلیت، یک پرسشنامه 30 گویه ­ای از نوع لیکرت تهیه شد. برای تعیین میزان مناسب بودن گویه های پرسشنامه، پس از اجرای آن بر روی یک نمونه 78 نفری، توان افتراقی تک تک گویه­ ها مورد محاسبه قرار گرفتند و گویه­ هایی که از توان افتراقی کمتر از 5/1 برخوردار بودند، حذف شدند، یا مورد بازنویسی قرار گرفتند که در نهایت؛ یک پرسشنامه 30 گویه ­ای که گویه­ های آن حداقل دارای توان افتراقی 5/1 و بالاتر بودند، تهیه و برای تحلیل های بیشتر مورد استفاده قرار گرفت. پس از بررسی توان افتراقی گویه ها، به تعیین روایی صوری، محتوایی، و نیز روایی سازه آن پرداخته شد و در نهایت میزان پایایی آن نیز به روش هم سانی درونی، مورد بررسی و تأیید قرار گرفت (یزدانی، 1391).

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :
تعداد گویه ها : 30
تعداد مولفه : 5 مولفه (نیاز اطلاعاتی، یافتن اطلاعات، ارزشیابی اطلاعات، سازمان­دهی اطلاعات، و تبادل (اشاعه) اطلاعات)
روایی و پایایی : دارد
نحوه نمره گذاری : دارد
منبع : دارد
تعداد صفحات : 5

دانلود فایل

توضیحات مختصر در مورد پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)

 

خرید ساعت مچی همکاری در فروش ساعت   دانلود پیشینه تحقیق  دانلود تحقیق

 

دانلود پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) , سایت پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) , خرید پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) , دانلود رایگان پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391) , فایل پرسشنامه سنجش سواد اطلاعاتی (یزدانی، 1391)

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x