روانشناسی و علوم تربیتی · سپتامبر 21, 2022 0

پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ eppt

رای post

دانلود پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟

فایل قابل ویرایش پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ , ورد پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟


پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟

پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟

پاورپوینت-چرا-نوجوانان-و-جوانان-با-قلیان-رفیق-می-شوند؟فهرست مطالب :
________________________________________
قلیان تفریح یا خودکشی تدریجی, کدام یک
پرسش مراجع
پاسخ روانشناس
گرایش جوانان به قلیان کشیدن
قلیان چیست؟
آیا قلیان اعتیاد آور است
روزهای نوجوانی با طعم دود قلیان
تاثیر والدین
عوامل گرایش جوانان به قلیان
عوارض قلیان کشیدن در یک نگاه
آیا قلیان فقط برای مردهاست؟
آمارها چه می گویند؟
چگونه می توان این عادت را از بین برد؟
توصیه ی روانشناس

قسمتی از متن :
________________________________________
پرسش مراجع
پسرم مدتی است که به صورت تفریحی قلیان می‌کشد. بارها او را دیده ام که در منزل و یا پس از اتمام کارش به قهوه خانه سنتی می‌رود و با دوستانش دور هم جمع می‌شوند و قلیان می کشند. بارها به او گفتم که این رفتارش را کنار بگذارد ولی او گوش نمی دهد. میخواستم از شما بپرسم آیا قلیان اعتیاد آور است یا خیر؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید.
پاسخ روانشناس
پدر گرامی! این پدیده یعنی قلیان کشیدن که در حال حاضر به یک معضل پنهان اجتماعی تبدیل شده است از آن جهت چهره منفوری به خود نگرفته است که اغلب آن را بی ضرر و غیرقابل اعتیاد می‌دانند یا کم ضررتر از مصرف سیگار قلمداد می کنند! موجود در قلیان نه تنها خاصیت تصفیه کنندگی و محافظتی در مقابل دود ناشی از سوختن تنباکو را ندارد, بلکه به دلیل افزایش رطوبت باعث افزایش میزان جذب ریوی آن نیز می گردد. مواد سمی قلیان نه تنها کمتر از سیگار نیست, بلکه بعضی مواد خطرناک از جمله قیر یا دود سرطان زا, منو اکسید کربن و نیکوتین موجود در دوده ی آن از سیگار بیشتر است. با مصرف قلیان بیش از ۶۰۰ ماده سمی و مهلک وارد ریه می شود.
در صنعت تنباکو, مرغوب ترین آن در اختیار کارخانه‌های سیگار سازی قرار می گیرد و تفاله های تنباکو جهت قلیان مورد استفاده قرار می گیرد. در قلیان نامرغوب بودن تنباکو و درجه حرارت بالا می‌تواند تولید گاز مونوکسید کربن ناشی از سوختن ناقص زغال آتشدان کرده و مکش های ریوی عمیق و رطوبت حاصل از آن باعث بروز بیماری های ریوی, سرطان های مختلف از جمله: سرطان لب, ریه, معده و مثانه می گردد. تنباکوهای تحت عناوین میوه ای و اسانس دار نه تنها بی ضرر نیست بلکه عوارض بیشتری نسبت به تنباکوهای ساده دارد. به علاوه مزه و طعم مناسب و صولت مصرف این گونه تنباکوها, نسبت به تنباکوهای معمولی باعث گرایش بیشتر نوجوانان و جوانان به مصرف این قبیل تنباکوها شده است

دانلود فایل

توضیحات مختصر در مورد پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟

 

خرید ساعت مچی همکاری در فروش ساعت   دانلود پیشینه تحقیق  دانلود تحقیق

 

دانلود پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ , سایت پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ , خرید پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ , دانلود رایگان پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟ , فایل پاورپوینت چرا نوجوانان و جوانان با قلیان رفیق می شوند؟