پاورپوینت الگوریتم پرندگان

دانلود پاورپوینت الگوریتم پرندگان

پاورپوینت الگوریتم پرندگان

پاورپوینت-الگوریتم-پرندگان

دانلود پاورپوینت در مورد الگوریتم پرندگان،
در قالب ppt و در ۱۵ اسلاید، قابل ویرایش.


بخش از متن تحقیق:
الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات یا (PSO (Particle swarm optimization، که به نام الگوریتم پرندگان نیز شناخته می شود، در سال ۱۹۹۵ توسط جیمز کندی (روان شناس) و راسل ابرهارت (مهندس کامپیوتر) معرفی شده و جهت بهینه سازی توابع غیرخطی پیوسته ارائه شده است. این الگوریتم از یک سو به حیات مصنوعی خصوصاً تئوری های گروهی و از سوی دیگر به الگوریتم های پردازش تکاملی و به طور خاص به استراتژی تکاملی و الگوریتم  ژنتیکی مرتبط است.

این الگوریتم از الگوریتم های قدرتمند و پرطرفدار برای بهینه سازی است که بیشتر به خاطر سرعت همگرایی نسبتا بالایی که دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. توانایی اصلی این الگوریتم در حل مسائل پیوسته بود، اما دیری نگذشت که به علت استقبال بیش از انتظار از این روش بهینه سازی، نسخه های گسسته (Binary) آن نیز طراحی و معرفی شدند. الگوریتم جامعه پرندگان یک تکنیک بهینه سازی بر پایه قوانین احتمال است که برای هدایت مجموعه پرندگان به منطقه امید بخش در فضای جستجو استفاده می کند.

روش PSO یک روش سراسری کمینه‌سازی است که با استفاده از آن می‌توان با مسائلی که جواب آن ها یک نقطه یا سطح در فضای n بعدی می‌باشد، برخورد نمود. در این چنین فضایی، فرضیاتی مطرح می‌شود و یک سرعت ابتدایی به آنها اختصاص داده می‌شود، همچنین کانال‌های ارتباطی بین ذرات درنظر گرفته می‌شود. سپس این ذرات در فضای پاسخ حرکت می‌کنند، و نتایج حاصله بر مبنای یک «ملاک شایستگی» پس از هر بازه‌ زمانی محاسبه می‌شود. با گذشت زمان، ذرات به سمت ذراتی که دارای ملاک شایستگی بالاتری هستند و در گروه ارتباطی یکسانی قرار دارند، شتاب می‌گیرند. علی‌رغم اینکه هر روش در محدوده ای از مسائل به خوبی کار می کند، این روش در حل مسائل بهینه سازی پیوسته موفقیت بسیاری از خود نشان داده است …
دانلود فایل

همکاری در فروش فایل

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x