دانلود مقاله نانو ۱۴ ص

دانلود مقاله نانو ۱۴ ص

دانلود مقاله نانو ۱۴ ص

دانلود-مقاله-نانو-14-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏بخش اول
‏آینده‌نگاری‌ها نشان می‌دهند که علوم مختلف در ده تا پانزده سال آینده زیر چتر نانو ‏قرار می‌گیرند. در واقع، فناوری نانو رشته‌های گوناگون علمی و فنی را به یکدیگر ‏نزدیک می‌کند. یکی از این رشته‌ها مهندسی مکانیک است.
‏امروزه کمتر زمینه تولیدی ‏و پژوهشی یافت می‌شود که از مهندسی مکانیک بی‌نیاز باشد. زمینه‌هایی نظیر ‏خودروسازی، هواپیماسازی، رُباتیک، آبرسانی، پالایشگاه‌های نفت و گاز، هوش مصنوعی، ‏بیومکانیک و بسیاری دیگر از این فنون و صنایع، با مهندسی مکانیک درآمیخته‌اند. در ‏دنیای مکانیک، فرایند «شکل‌دهی» جایگاه ویژه‌ای دارد. به عنوان مثال، قطعات مختلفِ ‏خودروهای سواری با روش‌های مختلفِ شکل‌دهی مانند کشش، خمش و… ساخته شده‌اند. با ‏استفاده از فناوری نانو می‌توان بر کیفیت شکل‌دهی افزود و محصولات باکیفیت‌‌تری ‏تولید کرد. این محصولات جدید یک ویژگیِ عمده دارند که همانا یکدستی در تمام محصولات ‏است.
‏در مجموعه مقالاتی که ارائه خواهد شد، به موضوع شکل‌دهی در مقیاس نانو ‏خواهیم پرداخت.
‏مفاهیم و موضوعات
‏در این مجموعه مقالات، عناوین مختلفی مورد بحث قرار ‏می‌گیرند، مناسب است که در شروع کار، اولویت‌ها و عناوین مورد بحث را با هم مرور ‏کنیم تا به چشم‌اندازی از مسیر و هدف نهایی برسیم. البته ممکن است در ابتدا با ‏مفاهیمی روبه‌رو شوید که قدری ناآشنا هستند، اما سعی شده است تا حد ممکن مطالب ساده ‏بیان شوند و با کمک مثال‌ها و تصاویر مختلف درک آنها سریع‌تر و بهتر صورت ‏گیرد.
‏سه شاخه اصلی مورد بحث در این مقالات عبارتند از:
‏شکل‌دهی و مفاهیم مرتبط با آن؛ ‏مایکروشکل‌دهی به عنوان فرایندی صنعتی که در نزدیکترین مقیاس به حوزه نانو صورت ‏می‌گیرد؛ ‏نانوشکل‌دهی.
‏اگر با این سلسله مقالات همراه شوید، در انتها پاسخ این سؤال اساسی را درخواهید ‏یافت: نانوشکل‌دهی چیست؟
‏شکل‌دهی
‏در طول روز با محصولات بسیاری روبه‌رو می‌شوید که با تغییر ‏شکل ایجاد شده‌اند. وقتی این تغییر با کشیدن ورق فلزی ایجاد شود، به آن «کشش» ‏می‌گویند؛ وقتی تغییر شکل با خم نمودن صورت بگیرد، «خمش» نامیده می‌شود، و البته در ‏بسیاری از فرایندها از هر دو روش به طور همزمان استفاده می‌شود، مثلاً در تولید ‏بدنه خودروهای سواری.
‏عملیات‌ شکل‌دهى‌ فلزات‌ بسیار متنوع‌ است. ما در ابتدا به ‏دو نمونه ساده اشاره کردیم، اما هدف‌ اصلى‌ از انجام‌ همه‌ آنها ایجاد تغییر شکل‌ ‏مطلوب‌ است‌. در شکل‌ دادن‌ به فلزات،‌ نیروهای لازم برای شکل‌دهی و خواصّ ماده تحت ‏شکل‌دهی از اهمیت زیادی برخوردارند، زیرا باید از ابتدا بدانیم چه مقدار نیرو باید ‏در چه جهتی وارد شود تا مثلاً یک کابل فلزی با روش کشش تولید گردد. شاید در فیزیک ‏به تعریف نیرو دقت کرده باشید. حتماً به یاد دارید که جهت و مقدار از نکات اصلی آن ‏هستند. از طرف دیگر باید بدانیم جنس ماده تحت شکل‌دهی چیست تا بر اساس خواص آن ‏نیروی لازم را وارد سازیم. مثلاً بین آلمینیوم، فولاد، مس یا چوب تفاوت‌های زیادی ‏وجود دارد و اگر از آنها در جای مناسب استفاده نکنیم، هرگز به هدف مورد نظر ‏نمی‌رسیم.
۲
‏دو رشته‌ مهندسى‌ که‌ به ‌طور مستقیم‌ به موضوع شکل‌ دادن‌ فلزات‌ می‌پردازند، ‏عبارتند از مکانیک‌ و متالورژى‌.
‏شکل‌پذیرى‌
‏یکى‌ از نگرانى‌هاى‌ مهم‌ در شکل‌ دادن‌ آن‌ است‌ که‌ آیا ‏مى‌توان‌ بدون‌ خراب‌ شدن‌ فلز، شکل‌ مطلوبی به‌ آن‌ بخشید یا نه‌؟ در فرایندى‌ ‏مفروض‌ از تغییر شکل‌ معیّن‌، محدودیت‌هاى‌ شکل‌ دادن‌، از ماده‌اى‌ به‌ ماده دیگر ‏تغییر مى‌کند.
‏حتماً مقاطع فلزی را که در ساختمان‌سازی به کار گرفته می‌شوند ‏دیده‌اید. برای تولید این مقاطع، فرایند تغییر شکل شامل تبدیل آهن خام به مقاطع ‏مستطیلی یا لانه زنبوری است. هندسه تغییر شکل، آخرین وضعیتی است که از ابتدا به ‏دنبال آن بوده‌ایم؛ یعنی مقطع فلزی مستطیلی یا لانه‌زنبوری .
‏بهتر است پیش از ‏پرداختن به تعاریف مرتبط با شکل‌دهی و فرایندهای وابسته به آن، به مواد مهندسی و ‏خواص آنها بپردازیم.
‏مواد مهندسى‌ و مصالح‌ صنعتى‌
‏ادوار زندگى‌ بشر را با توجه‌ به‌ ‏عناصر و موادى‌ که‌ در آن‌ اعصار کشف‌ شده‌اند‌، تقسیم‌بندى‌ کرده‌‌اند. در هر ‏دوره‌، محدوده‌ و تنوع‌ این‌ یافته‌ها افزایش‌ یافت‌ و در نهایت،‌ مهمترین‌ و ‏مفیدترین‌ یافته‌ بشر در آن‌ دوره‌، نام‌ آن‌ عصر را به ‌خود گرفت: عصر حجر، عصر ‏برنز، عصر آهن‌… در حال‌ حاضر، بعد از اینکه‌ مواد پلاستیک‌ و کامپوزیت‌ها (مواد ‏مرکب از چند ماده مختلف که به آنها «چندسازه» می‌گویند) به وجود آمد، در «عصر مواد ‏کامپوزیتى» ‌ هستیم‌ و با تحولات‌ سریع‌ فناورى‌ انتظار مى‌رود که‌ در آینده‌اى‌ ‏نه‌چندان‌ دور به‌ «عصر مواد هوشمند» وارد شویم؛ عصری که اکنون در گام‌های آغازین ‏ورود به آن هستیم.
‏در استفاده از مواد مورد نیاز برای ساخت‌ دستگاه‌ها، ‏ابزارآلات‌ و محصولات‌ صنعتى‌ و غیرصنعتى،‌ ‌باید خواص‌ مورد نیاز هر محصول‌ یا ‏دستگاه‌ توسط‌ ماده آن‌ تأمین‌ شود، زیرا ماده، خوراک اولیه برای شروع کار است؛ ‏مانند سوخت خودرو که باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد، وگرنه ماشین دچار ‏مشکلات فراوان می‌شود.
‏خواص مواد بسیارند. مانند خواص مکانیکی، فیزیکی، سطحی، تولیدی و زیبایی‌شناسانه. ‏به عنوان مثال، خواص فیزیکی مربوط به ویژگی‌های ذاتی ماده مثل مقاومت الکتریکی و ‏حرارتی و خواص مغناطیسی است و از ماده‌ای به ماده دیگر فرق می‌کند و مثلاً مس یا ‏آلمینیوم هادی خوبی برای الکتریسیته و حرارت به شمار می‌روند.
‏خواص مکانیکی نیز ‏به جنس ماده وابسته‌اند. اینکه هر ماده چقدر در مقابل نیروی واردشده مقاومت می‌کند ‏یا اینکه چقدر باید بر هر ماده نیرو وارد کرد تا از هم گسیخته نشود، به خواص ‏مکانیکی آن مربوط می‌شود.
‏مواد و مصالح‌ صنعتى‌ به‌طور کلى‌ به‌ دو دسته‌ ‏تقسیم‌بندى‌ مى‌شوند: (۱) فلزات‌ و آلیاژهاى‌ فلزى،‌ و (۲) مواد غیرفلزى.‌

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x