دانلود مقاله میکروفن

دانلود مقاله میکروفن

دانلود مقاله میکروفن

دانلود-مقاله-میکروفنلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۵ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏میکروفن
‏مقدمه
‏میکروفوها تراگذارهایی هستند که ‏انرژی آکوستیکی ‏را به ‏انرژی ‏الکتریکی ‏مبدل می‌سازند. این تراگذارها اگر در هوا کار کنند ‏میکروفون ‏و اگر در آب کار کنند ‏هیدروفون ‏نامیده می‌شوند. میکروفونها برای دو مقصود ‏عمده بکار می‌روند. نخست ، برای تبدیل گفتار یا موسیقی به سیگنالهای الکتریکی که ‏بوسیله انتقال یا بوسیله عمل دیگری گفتار یا موسیقی را دوباره تولید می‌کند. دوم ، ‏میکروفونها را به عنوان دستگاه اندازه گیری بکار می‌برند؛ بدین سان که انرژی ‏سیگنالهای آکوستیکی را بوسیله آنها به جریان الکتریسیته تبدیل می‌کنند و این جریان ‏ر ا به دستگاههای اندازه گیری دیگری وارد می‌سازند.
‏پدیده‌های تبدیل انرژی آکوستیکی به انرژی الکتریکی
‏پدیده‌های فیزیک ‏گوناگونی برای تبدیل انرژی آکوستیکی به انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ‏این پدیده‌ها شامل ‏‌القای الکترومانتیتیک ‏، ‏اثر پیزوالکتریک ‏، مغناطو تنگش ، ‏تغییرات ظرفیت خازن ‏و ‏تغییرات مقاومت گرد زغال ، متراکم می‌شود. قبل از آنکه استعمال تقویت کننده‌هایی که ‏با چراغهای تقویت کننده کار می‌کنند بسط و توسعه یابد، حساس نبودن طبیعی تمام ‏پدیده‌های نامبرده ، بویژه پدیده آخرین ، سبب گردیده بود که آنها را در موارد عملی ‏کمتر استعمال کنند و از اینرو پیوسته میکروفون کربن دار بکار می‌بردند
.
‏ولی ‏اکنون با ولتاژ و توان قابل ملاحظه‌ای که به کمک دستگاههای تقویت کننده یا ‏لامپهای خلا ‏بدست می‌آوریم، می‌توانیم ‏میکروفونهایی را بکار بریم که حساسیتشان بارها کمتر است؛ مانند میکروفونهای ‏الکترودینامیک ، میکروفونهای بلوری ، میکروفونهای خازنی ، ولی در عوض برتری اینگونه ‏میکروفونها بر سایرین این است که پاسخ آنها خیلی یکنواخت‌تر است و نوفه که از ‏ویژگیهای این قبیل دستگاههاست در آنها وجود ندارد. تمام میکروفونها را برای این ‏بکار می‌برند که تغییرات متناوب فشار آکوستیکی درون محیط را تبدیل کنند به تغییرات ‏مشابهی از ولت یا جریان در داخل مدار الکتریکی که متصل به آن است.
‏اگر پاسخ ‏الکتریکی میکروفون ، مربوط به تغییرات گرادیان فشار نامیده می‌شوند. همچنین می‌توان ‏میکروفونها را به دو دسته صوتی – توانی و صوت – کنترلی تقسیم کرد. در میکروفونهای ‏صوت – توانی انرژی صوتی موج تابش موجب پیدایش انرژی الکتریکی در مدار میکروفون ‏می‌گردد. در میکروفونهای صوت – کنترلی موجهای آکوستیکی فقط جریان الکتریسیته‌ای که ‏از ‏باتری ‏یا منبع ‏توان دیگری به میکروفون می‌رسد کنترل می‌کند.
‏میکروفونهای زغالی
‏میکروفونهای زغالی ‏معمولا در دستگاههای تلفن ‏و رادیو برای مقاصد ارتباطی بکار می‌روند. در این موارد ، باز داده الکتریکی نسبتا ‏زیاد ، کمی قیمت و دوام آنها بیش از هماندهی پاسخ دستگاه دارای اهمیت است. عمل این ‏میکروفونها تابع عمل تغییر مقاومت محفظه کوچکی است که از گرد زغال پر شده است و این ‏محفظه با دکمه زغالی می‌نامند. در وسط دیافراگم زایده‌ای نصب گردیده که از طرف دیگر

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x