https://pinup-oyun.com/https://pin-up-bets.kz/1winpin-up kzhttps://rupinup.com/

دانلود مقاله منوگرافی قلعه بیگ ۴۵ ص

دانلود مقاله منوگرافی قلعه بیگ ۴۵ ص

دانلود مقاله منوگرافی قلعه بیگ ۴۵ ص

دانلود-مقاله-منوگرافی-قلعه-بیگ-45-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴۵ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏مقدمه
‏به طور کلی شاید یکی از مهمترین فعالیتها در زندگی اجتماعی بشر امروز را بتوان در جهت بهبود وضع زندگی او دانست‏.‏ در عصر حاضر به مدد فعالیت است که توسعه و توسعه نیافتگی بوجود می آید. از منابع و امکانات موجود استفاده می شود و توانایی و استعداد انسانها از قوه به فعل در می آید و در جهت پیشبرد اهداف و رفاه نسبی جامعه گام برداشته می شود.
‏لذا با توجه به مهم بودن شناخت روستاها در جهت برنامه ریزی و بعد از جامعه عشایری که پایه زندگی شهرنشینی را تشکیل می دهد بر آن شدم تا در مورد مونوگرافی یکی از روستاهای استان خراسان شمالی بنام قلعه بیگ تحقیقی کوچک انجام دهم.
‏اهالی این روستا با فرهنگی عجین شده با نظام گسترده خویشاوندی ایلاتی و طوایفی و وجود روابط غیر رسمی بین افراد، انسانهایی عاطفی و با احساسات هستند. که در سالیان بعد از انقلاب شیوه زندگی و نوع اقتصاد خانوادگی و روابط سیاسی واجتماعی شان دستخوش تغییراتی شده است.
‏فر‏هنگ ‏گفت: این مردم برخاسته از طبیعت و نوع جغرافیایی موجود است‏.‏ طبیعتی که گاه عرصه ر‏ا چنان به آنان تنگ می کند که عزم‏ دیار غربت ک‏رده و آواره شهرها می شوند تا قوت‏ لایموتی برای خود تهیه کنند.
‏۲
‏به جهت وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مهاجرت در این روستا بسیار زیاد است‏،‏ مشاغل درآمدزایی آنها عمدتاً کشاورزی و دامداری است که کم کم از شکل صرف خارج‏ شده و نسل جدید دیگر به شکل سنتی‏ به آنها نمی پردازد‏.‏ و از نظر مطالعه میکروفولوژی هنوز حدود دو سوم از خانه ‏ها ‏از حالت قدیمی خارج نشده است.
‏تعریف مونوگرافی
‏مون‏و‏گرافی که ترجمه آن تک نگاری است یکی از شیوه هایی است که در روش ژرفائی برای مطالعه جوامع محدود مورد استفاده قرار می گیرد.
‏مونوگرافی:‏
‏به معنای مطالعه ‏”‏واحد موضوعی‏”‏ نیز آمده است مونوگرافی که به معنی تحقیق و نگارش یک واحد است در واقع واحد موضوعی را شامل می شود نه واحد جغرافیایی را‏،‏ منظور از مونوگرافی در این تحقیق‏:‏ توصیفی است ژرف و همه جانبه از روستای قلعه بیگ با اوضاع اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، جمعیتی و هنجارهای آن و زندگی مردم را که مورد بررسی قرار می دهد.
‏هانری مندراس جامعه شناس فرانسوی از میان روشهای تحقیق در جامعه شناسی روستایی روش مونوگرافی را بارورترین روش تحقیق در جامعه شناسی می داند.
‏تجربه مقدمات‏ی‏: بررسی پایان نامه ها و کتابهای مربوط به جامعه شناسی روستایی و همچنین از اینترنت و راهنمائی استادگرامی دکتر کامران می باشد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x