دانلود مقاله منابع آلاینده ۳۵ ص

دانلود مقاله منابع آلاینده ۳۵ ص

دانلود مقاله منابع آلاینده ۳۵ ص

دانلود-مقاله-منابع-آلاینده-35-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏منابع آلاینده
‏بررسی منابع آلوده کننده در محدوده مطالعات در سه بخش آلاینده های ناشی از فعالیت های کشاورزی، صنعتی و فاضلاب شهری و روستایی انجام یافته است. بررسی منابع آلاینده عمدتاً بر پایه بازدیدهای محلی و مشاهدات میدانی در سطح منطقه، مراجعه و مکاتبات با ادارات و سازمان ها و کسب اطلاعات و آمار خصوصاً ‏از منابع آماری مرکز آمار ایران و سایر منابع اطلاعاتی موجود و همچنین مطالعات انجام شده توسط این مهندسی مشاور صورت پذیرفته است. بر اساس اطلاعات موجود منابع آلاینده محدوده مطالعاتی شامل منابع متمرکز (فاضلاب های شهری- روستایی و فاضلاب های صنعتی) و منابع آلاینده غیر متمرکز (زه آبهای کشاورزی) می باشند.
‏مواد آلاینده ناشی از فعالیت های کشاورزی
‏بررسی موقعیت عمومی و ویژگی های نواحی کشاورزی در منطقه نشان می دهد، کشاورزی در منطقه و عموماً در استان بسیار رایج می باشد. محصولات غالب در منطقه مطالعاتی برنج، چای و مرکبات می باشند. به منظور افزایش باروری خاک و بهبود محصول از کود و سموم شیمیایی استفاده می شود، به همین دلیل در منطقه مورد مطالعه عمده ترین آلاینده ها، کودها و سموم شیمیایی و رسوبات می باشند. علاوه بر این ها عملیات کاشت، داشت و برداشت نیز مولد زائدات کشاورزی می باشد که از مواد معدنی یا آلی تشکیل شده و به عنوان آلاینده محیط زیست محسوب می گردند. وسعت اراضی کشاورزی در محدوده مورد بررسی در حدود ‏۲۷۷۰۰ هکتار است. از این مقدار،
‏۲
‏ ‏۶۱ درصد (‏۱۶۸۲۹ هکتار) به اراضی آبی و ۳۷ درصد (‏۱۰۹۰۰ هکتار) به اراضی دیم اختصاص دارد. اراضی دیم عمدتاً در مناطق مرتفع قرار دارد و اراضی مناطق پست ‏جلگه ای آبی بوده و بیشتر به کشت برنج اختصاص دارد. نگاه شماره (‏۷-۵) ‏سیمای کشاورزی در منطقه مطالعاتی را نشان می دهد. در حال حاضر در بالاست مخل سد به ویژه در محدوده مخزن سد پلرود در حدود ‏۲۶۰ هکتار اراضی زراعی وجود دارد که از این مقدار ‏۱۵۰ هکتار شالیکاری، ‏۸۰ هکتار چایکاری و ۳۰ هکتار باغ می باشد. در این منطقه روستائیان علاوه بر کشاورزی به دامداری در وسعت محدود ( رفع نیازهای خانواده) مبادرت می ورزند.
‏مصرف کودها
‏در اراضی زراعی واقع در محدوده طرح از کودهای شیمیایی جهت افزایش باروری خاک و تولیدات کشاورزی استفاده می شود. شسته ‏شدن این مواد در عملیات کشاورزی باعث انتقال مقدار قابل توجهی مواد مغذی به سیستم آبی مناطق اطراف می گردد. این مواد پس از ورود به آب در زنجیره های غذایی آب های شیرین و شور وارد گردیده و تعادل اکوسیستم را بر هم می زنند. با توجه به خصوصیات خاک، مواد فوق الذکر می توانند به سیستم آب های زیر زمینی و سطحی وارد شده و از این طریق به مناطق دیگر انتقال یابند.
‏کودهای شیمیایی مورد مصرف عمدتاً ‏کودهای ازته، فسفاته و کودهای دامی هستند که می توانند به عنوان ماده آلوده کننده عمل نمایند. ورود این مواد به منابع آب باعث افزایش فزاینده رشد گیاهان آبزی شده و در نهایت باعث مغذی شدن (Eutrofication‏) و خفگی محیط آبی می شوند. بنابراین تعیین میزان مواد

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x