دانلود مقاله ملاحظات جغرافیایی امارت ۴۴ ص

دانلود مقاله ملاحظات جغرافیایی امارت ۴۴ ص

دانلود مقاله ملاحظات جغرافیایی امارت ۴۴ ص

دانلود-مقاله-ملاحظات-جغرافیایی-امارت-44-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏ملاحظات جغرافیایی
‏مساحت کشور بر ۸۳۶۰۰ کیلومتر مربع معادل (۳۲۲۸۰ مایل مربع ) بالغ می گردد.کشور امارات متحده عربی در شمال شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است.این کشور از شمال به خلیج فارس ، از غرب به قطر و عربستان سعودی ، از جنوب به عمان و عربستان سعودی و از شرق به کشور عمان منتهی می گردد. امارات متحده عربی از هفت شیخ نشین اعم از ابوظبی ، دوبی ، شارجه ، راس الخیمه ، فیجیره ، ام القوین و عجمان متشکل گردیده . این کشورشامل ۲۰۰ جزیره است . گفتنی است که ابوظبی بزرگترین شیخ نشین بوده و پس از آن دوبی مقام دوم را دارد.بخش اعظم این سرزمین از صحرا تشکیل شده و گاهی واحه هایی در آن یافت می شود.با این وجود دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. سواحل این کشور، که اکثر جمعیت کشور در آن ساکنند،عمدتا پوشیده از نمکزار است.امارات متحده عربی آب وهوایی گرمسیری داشته، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است.بارندگی در این کشور نادر و اغلب در ماه های زمستان رخ می دهد. در طول و پایان فصل زمستان وقوع طوفان شن معمول است . متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه ۳۳ درجه سانتی گراد( F ‏۹۱) و در ماه ژوئیه ۱۷ درجه سانتی گراد ( F ‏۶۲) است.
‏ملاحظات سیاسی
‏نوع حکومت کشور امارات متحده عربی، حکومت فدرال است. با این وجود هر شیخ نشین از دولت محلی مستقل خود برخوردار بوده و به تصویب قوانین خود به صورت مستقلا مبادرت می نماید.این کشور از ثبات سیاسی بسیار مناسبی برخوردار می باشد. در سال ۱۹۷۱ انگلیسی ها این منطقه خارج شده و ۶ شیخ نشین ، دولت فدرال امارات متحده عربی را تشکیل دادند. راس الخیمه یک سال پس از آن به عنوان شیخ نشین هفتم به بقیه پیوست . امارات متحده عربی عضو فعال سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب است. ارتقاء صلح از جمله اهداف اصلی این کشور محسوب می‌گردد.امارات متحده عربی در سال ۱۸۵۳ به انعقاد پیمانی با کشور انگلستان در جهت پایان دادن به مالکیت بر دریا مبادرت نمود. تا دوم دسامبر سال ۱۹۷۶ ایالات این کشور تحت حمایت نظامی انگلستان بود تا اینکه در این تاریخ ۶ ایالت امارات به استقلال رسیده و امارات متحده عربی تشکیل یافت. هفتمین ایالت با نام «راس الخیمه» در سال ۱۹۷۲ به آنها پیوست.در هرایالت رهبری به صورت موروثی منتقل شده و رهبران در کنار هم بزرگترین قدرت دولت فدرال، (کنسول عالی رهبری) را تشکیل می دهند. انتخاب ریئس جمهور بر عهده اعضای این کنسول است.دولت فدرال نیزبه وسیله نخست وزیر که از سوی رئیس جمهور و هیئت ۴۰ نفره از مشاوران به نام شورای ملی برگزیده می گردد، اداره می شود. رئیس جمهور همچنین کابینه ای متشکل از وزرا دارد. در این کشور هیچ حزبی به طور جداگانه فعالیت نمی کند. از فوریه سال ۱۹۹۴ بنا به دستور رئیس جمهوروقت شیخ زاید به برخی از جرائم من جمله قتل، دزدی، اعتیاد و زنا بر اساس شریعت و نه قوانین مدنی رسیدگی می گردد.
‏ملاحظات اقتصادی
‏واحد پول کشورامارات متحده عربی درهم است.سیاست نظارت بر ارز در این کشور وجود ندارد.بانک های تجاری بسیاری تحت نظارت بانک مرکزی UAE‏ فعالیت دارند. به طور کلی می توان گفت که خدمات بانکی کارآمد و جامع است . هزینه زندگی به ویژه مسکن در این کشور بیش از سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده و کالاهای وارداتی نیز گران بهاترند. با این وجود حقوق های پرداختی به اتباع غربی بالاست و این گروه از افراد عموما از سطح زندگی بالایی برخوردارند.در این کشور هیچ نوع مالیات شخصی اخذ نمی‌گردد.هزینه مسکن اجاره ای در این کشور درقیاس با سایر کشورهای حاشیه خلیج بالا است. علاوه براین هنگام عقد قرارداد اجاره ، بایستی اجاره بهای حداقل ۶ ماه و یا حتی یک سال پیشاپیش پرداخت گردد. هزینه مسکن در ابوظبی و دوبی بالاترین نرخ را دارد از این روی جهت اجتناب از اجاره های سرسام آور ، برخی از اتباع خارجی درشارجه و عجمان ساکن شده و از این مناطق به ابوظبی و دوبی رفت و آمد می کنند. کیفیت مسکن بالاست و ممکن است مبله یا نیمه مبله باشد. حداقل اجاره سالانه برای یک آپارتمان دوخوابه غیر مبله حدود۳۶ هزار درهم و اجاره بهای سالانه یک خانه ویلایی سه خوابه حداقل ۷۵ هزار درهم می‌باشد. گفتنی است که مخارج و هزینه های اضافی دیگر مانند هزینه نگهداری و هزینه تعمیرات سیستم تهویه مطبوع نیز علاوه بر اجاره بهای سالانه از مستاجرین مطالبه می‌گردد.در صورت برخورداری از مجوز کار انتقال لوازم شخصی به کشور مجار است.شرکای تجاری اصلی کشورامارات متحده عربی کشورهای ژاپن، کره جنوبی، عمان و ایران می باشند.عمده واردات این کشورکه بر لوازم ماشینی و مواد غذایی منتهی می گردد از کشورهای ژاپن، انگلستان، آمریکا و آلمان وارد می گردد. واحد پول این کشور درهم است.
‏ملاحظات علمی
‏آموزش عمومی در این کشوراجباری است . آمار با سوادی در دهه های اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بوده است تا جایی که طبق آمار بدست آمده در سال ۱۹۹۵ ۲/۷۹ درصد مردم کشور با سوادمی باشند.موسسات آموزش عالی زیادی در این کشور وجود دارد که از جمله آنها می توان به ارتباطات
‏خدمات پستی در کشور امارات متحده عربی مطلوب اما کند است. از آنجائیکه نامه ها به محل سکونت افراد تحویل نمی‌گردد، از این روی برخورداری از شماره صندوق پستی الزامی است.
‏سیستم مخابراتی در امارات متحده عربی در زمره بهترین سیستم های محابراتی جهان است که یکی از موفق ترین کمپانی های خاورمیانه به نام “اتصالات “(ETISALAT‏) آنرا اداره می‌نماید. واگذاری خط تلفن بسیار سریع انجام گرفته و خدمات تلفنی کار آمد است .مکالمات داخلی رایگان اما مکالمات بین المللی پر هزینه است، با این وجود در صورتی که مکالمات بین المللی در خارج از ساعات اوج مصرف صورت گیرد ارزان‌تر تمام خواهد شد.شرکت ” اتصالات ” تنها ارائه کننده خدمات اینترنتی در امارات متحده عربی است . هزینه اشتراک ماهانه و استفاده ساعتی از اینترنت در این کشور بالاست. گفتنی است که “شرکت اتصالات”دسترسی به برخی وب سایت ها را محدود نموده و مکاتبات

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x