دانلود مقاله مکانیزم ۳۳ ص

دانلود مقاله مکانیزم ۳۳ ص

دانلود مقاله مکانیزم ۳۳ ص

دانلود-مقاله-مکانیزم-33-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۵۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏مکانیزم‏‌‏های‏ ‏مقاومت‏ به سرمازدگی
‏مقدمه
‏ ‏برای تحمل و زنده ماندن، گیاهانی که در نواحی معتدلِ زمین زندگی می‏‌‏کنند تغییرات سازش را در اواسط تابستان انجام می‏‌‏دهند. آشکارترین تغییرات از نوع ریخت شناسی است و شامل کاهش کل اندام‏‌‏های هوایی و تشکیل اندام‏‌‏های خاصی مثل غنچه‏‌‏ها و پاجوش‏‌‏ها می‏‌‏باشد. با این حال تغییرات پایدارتر در سایر بخش‏‌‏های گیاه رخ می‏‌‏دهد. که امکان رفتن به حالت مقاوم به سرما را پیدا می‏‌‏کنند. این تحصیل مقاومت به دمای پایین معمولاً مقاومت به سرما نامیده می‏‌‏شود.
‏ در نواحی‏‌‏ای که دماها برای دوره‏‌‏های طولانی منجمد می‏‌‏شوند راهبردهای پرهیز از انجماد نامناسب هستند و گیاهان مقاومت به سرما را توسعه می‏‌‏دهند یعنی مکانیزمی که به یخ زدن در داخل موجودات زنده‏‌‏ای که نسبت به حضور یخ در داخل بافت
‏۲
‏‌‏هایشان مقاوم هستند شامل تشکیل یخ برون سلولی در یک دمای زیر صفر بالا است. در طی انجماد،۷۰ ‏ تا ۸۰ درصد از آب مایع در بافت به صورت یخ برون سلولی منجمد می‏‌‏شود که منجر به آبگیری سلولی می‏‌‏شود.
‏ توانایی‏‌‏های موجودات زنده برای تغییر شکل رشد یخ و تحمل آبگیری اضافی اجزای اصلی بقای سلولی هستند. در بعضی موارد، انجماد برون سلولی با یک مکانیزم دوم موسوم به فوق انجماد عمیق همراه می‏‌‏شود که در آن آب در حالت مایع باقی می ماند . حتی در دماهای بسیار کم از مقطه جوانه‏‌‏زنیِ ناهمگن فوق انجماد عمیق فقط در بعضی از آنژیواسپرم‏‌‏ها مشاهده شده‏‌‏است و محدود به انواع سلول معین یا اندام‏‌‏های معین آن‏‌‏ها است مانند زایم پارانشیم .
‏ تعیین کردن کمترین دمایی که یک گیاه مورد نظر بتواند تحمل کند کار دشواری است. این دما معمولاً توسط

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x