https://pinup-oyun.com/https://pin-up-bets.kz/1winpin-up kzhttps://rupinup.com/

دانلود مقاله مقاومت

دانلود مقاله مقاومت

دانلود مقاله مقاومت

دانلود-مقاله-مقاومتلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۹ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏مقاومت
‏در تشریح قانون اهم با ‏مقاومت و مفهوم آن آشنا شدیم. در توضیح مقاومت در ابتدا مقدمه ای از مفهوم آن بیان ‏میکنیم و بعد به سراغ تعیین مقدار مقاومت با استفاده از کد رنگ میرویم و در ادامه ‏به نحوه ساخت و اندازه گیری مقاومت های متغییر خواهیم پرداخت و در نهایت مقاومت های ‏سری و موازی را توضیح میدهیم
‏واحد اندازه گیری ‏مقاومت “اهم” میباشد. در توضیح مقاومت باید بگوییم که در حقیقت عامل بازدارنده ‏جریان الکتریکی در مدار مقاومت است. یعنی در ساده ترین حالت وقتی میخواهید جریان را ‏کنترل کنید و نگذارید توی مدار جریان زیادی به راه بیفتد ( که عامل سوختن مدار است) ‏از مقاومت استفاده میکنیم.
‏۲
‏مقاومت در اشکال گوناگون در وسایل الکتریکی و ‏الکترونیکی کاربرد بسیاری دارد. یکی از انواع مقاومت مقاومت سرامیکی یا چینی است. ‏که روی آن را با قشری از زغال پوشانده اند. مقدار چنین مقاومتی بستگی به مقاومت قشر ‏زغالی دارد. که در حدود ۰.۰۰۱ تا ۱۰ میکرون ضخامت دارد.
‏دو طرف این مقاومت ‏به سیم های قلع اندود مربوط شده و لایه ای از لاک روی مقاومت را پوشانیده است. ‏معمولا مقدار مقاومت را با نوارهای رنگی که روی آن ترسیم شده است نشان ‏میدهند.
‏تعیین مقدار مقاومت با ‏استفاده از کد رنگ:
‏اندازه مقاومت بر حسب اهم بوده و به وسیله ‏چهار نوار رنگی بر روی بدنه اش مشخص میگردد که به صورت یک عدد دو رقمی و تعدادی صفر ‏که در سمت راست آن قرار میگیرد است. همچنین در این کد بندی میزان خطا هم با یک نوار ‏دیگر مشخص میشود.
‏مجموعه این علائم دارای فاصله های یکسان از دو طرف نیستند بلکه ‏به طور آشکار به یک طرف نزدیک‌تر هستند. برای تعیین مقدار باید جوری مقاومت را در ‏جلوی چشم قرار بدهید که مجموعه نوارهای آن مجموعه نوارهای رنگی طرف چپ قرار ‏بگیرد

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x