دانلود مقاله مقالهGPS 22 ص

دانلود مقاله مقالهGPS 22 ص

دانلود مقاله مقالهGPS 22 ص

دانلود-مقاله-مقالهgps-22-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏به نام خدا
‏موضوع مقاله:GPS
GPS‏چیست ؟
‏( Global Positioning System‏ ) یک سیستم هدایت ( ناوبری ) ماهواره ای اســت شـامل شبکه ای از ۲۴ ماهواره درگردش که درفاصله ۱۱ هزارمایلی ودر شش مدارمختلف قراردارند . این ماهوارها درعرض ۲۴ ساعت دوبارکامل بـــرگرد زمیــن می گردنــــــد ( باسرعتی درحدود ۱۰۸ مایل درثانیه )‏.‏ ماهوارهای GPS‏ به نام NAVSTAR‏ شناخته می شوند .با استفاده از حداقل سه ماهواره یا بیشتر ، GPS‏ می تواند طول و عرض جغرافیایی مکان خود را تعیین نماید . ( که آن را تعیین دو بعدی می نامند . ) و با تبادل با چهار ( و یا بیشتر ) ماهواره یک
۱
GPS‏ می تواند موقعیت سه بعدی مکان خود را تعیین نماید که شامل طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع می باشد . با انجام پشت سر هم این محاسبات ، GPS‏ می تواند سرعت و جهت حرکت خود را نیز به دقت مشخص نماید .یک گیرنده GPS‏ نه تنها ماهواره های قابل استفاده را تشخیص می دهد بلکه مکان آنها را درآسمان نیز تعین می کند . ( ارتفاع و زاویه ).
‏این ‏ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار قرار داده شده اند. ‏این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی آن ‏آزاد و آغاز شد.
‏خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر ‏نقطه از کره زمین در تمام ساعت شبانه روز در دسترس است. پدید آوردنگان این سیستم، ‏هیچ حق اشتراکی برای کاربران در نظر نگرفته اند و استفاده از آن رایگان است.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x