دانلود مقاله مقاله ای کامل در مورد FAT32 NTFS 24 ص

دانلود مقاله مقاله ای کامل در مورد FAT32 NTFS 24 ص

دانلود مقاله مقاله ای کامل در مورد FAT32 NTFS 24 ص

دانلود-مقاله-مقاله-ای-کامل-در-مورد-fat32-ntfs-24-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏مقاله ای کامل در مورد FAT32 , NTFS
‏سیستم فایل NTFS‏ چیست ؟
‏حتما تا کنون با عناوینی همچون FAT16‏ و FAT32‏ آشنا هستید . این دو از سیستم های فایلی مایکروسافت هستند که در حال حاضر با توجه به گسترش زمینه های مختلف سیستم های کامپیوتری ناکارآمد و غیر قابل اطمینان هستند.
‏یکی از مهمترین مشکلات امنیتی در سیستم FAT16‏ و FAT32‏ عدم توانایی در تعریف سطوح مجوز دسترسی به فایل ها و یا پوشه ها می باشد . که این امر می تواند به عنوان یکی از دلایل ناکارآمدی و قابل اطمینان نبودن این سیستم ها در سطوح شبکه باشد .
‏بر این اساس مایکروسافت سیستم فایلی جدیدی تحت عنوان NTFS‏ را ایجاد نمود که از یک ساختار ۶۴ بیتی پشتیبانی می کند و از این رو کاربران می توانند فایل هایی ایجاد کنند که طول نام آنها تا ۲۵۶ کارکتر باشد .
‏چهار مجوز استاندارد در سیستم NTFS‏ برای فایل ها و پوشه ها وجود دارند :
‏۱- No Access‏: با انتخاب این گزینه کاربران هیچگونه مجوزی برای خواندن ، نوشتن و … فایل یا پوشه مربوطه نخواهند داشت .
‏۲- Read‏ : با توجه به آنکه اجزاه خواندن یک فایل شامل اجرای آن نیز می باشد ،از این رو کاربری که این سطوح از دسترسی را داشته باشد می تواند فایل را اجرا کرده و آن را بخواند .
‏۳- Change‏ : این سطح دسترسی و مجوز ، کاربر را قادر می کند تا فایل را خوانده و در صورت لزوم تغییرات خود را در آن انجام دهد یا حنی فایل را حذف کند .
‏۴- Full Control‏ : با فعال بودن این گزینه کاربران دارای مجوز می توانند فایل را خواند ، تغییرات مورد نیاز را درآن ایجاد کرده و یا حذف کنند . در واقع تمام امکانات و اختیاراتی که کاربر در حالت Change‏ دارد در این قسمت نیز وجود دارد و فرق این دو سطح مجوز در آن است که با داشتن مجوز Full Control‏ ، کاربر می تواند حتی برای سایر کاربران سیستم دسترسی تعریف کند و یا دسترسی کاربر دیگر را از آن پوشه و یا فایل حذف کند .
‏از لحاظ امنیتی بهتر است حتی الامکان از این مجوز استفاده نکنید ، زیرا داشتن مجوز Change‏ بالاترین سطح دسترسی را به کاربران می دهد مگر آنکه واقعا بخواهید کاربری امکان تعریف یا حذف مجوز برای سایرین را داشته باشد .
‏البته مجوزه های دیگری نیز چون Read Only ‏، No Execute‏، Execute Only‏ ، Write Only‏ و … نیز قابل تعریف می باشند .

‏تعریف مجوزها
‏تعیین مجوز برای منابع اشتراکی شبکه‏
مجوزهای بررسی شده در فوق در واقع برای تعیین سطح دسترسی کاربرانی است که از یک سیستم بطور مشترک استفاده می کنند . اما ممکن است سیستم شما در بین چندین سیستم دیگر و در یک شبکه قرار گرفته باشد و شما بخواهید با تعیین سطح دسترسی های مشخص امکان دسترسی به یک یا چند کاربر بدهید . پس از تعریف منابع اشتارکی در سیستم تان که می تواند فایل ها ، پوشه ها ، درایو ها ، چاپگر ، اسکنر و … باشد ، کاربران دارای مجوز می توانند به این منابع دسترسی داشته باشند . با توجه به آنچه گذشت می توان سطوح دسترسی کاربران در سطح شبکه را نیز به شکل زیر تعریف کرد:
‏۱- No Access‏: نازلترین سطح دسترسی (دسترسی وجود ندارد)
۲- Read‏ : اجرا و خواندن
۳- Change‏ : اجرا ، خواندن و اعمال تغییرات
۴-

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x