دانلود مقاله مقالات تحلیلی درباره نتورک مارکتینگ ( آسو یاران گرگان) ۳۹ ص

دانلود مقاله مقالات تحلیلی درباره نتورک مارکتینگ ( آسو یاران گرگان) ۳۹ ص

دانلود مقاله مقالات تحلیلی درباره نتورک مارکتینگ ( آسو یاران گرگان) ۳۹ ص

دانلود-مقاله-مقالات-تحلیلی-درباره-نتورک-مارکتینگ-(-آسو-یاران-گرگان)-39-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۹ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏مقالات تحل‏ی‏ل‏ی‏ درباره نتورک مارکت‏ی‏نگ‏ ‏( آسو یاران گرگان)
‏مقدمه
Network Marketing ‏ ‏مدل تجارت قرن ۲۱ است .تنها در آمریکا هر ساله بیش از ۱۰ میلیارد دلار کالا و خدمات از طریق این صنعت عرضه می گردد و هر روزه افراد و شرکتهای بیشتری به آن می پیوندند.می پرسید چرا؟ زیرا شانس برابری به همه افراد برای کسب ثروت ، موفقیت ، استقلال و امنیت میدهد.‏ ‏شرکتهای‏  Network Marketing‏محصولی را که خود تولید کرده اند می فروشند (البته گاهی ممکن است شرکتی محصولاتش را برای فروش به آنها واگذار کند). بازاریابی و فروش محصولات توسط توزیع کنندگان مستقل صورت می گیرد و در مقابل، شرکت بابت بازاریابی به افراد پاداش یا پورسانت می دهد.
‏شبکه توزیع کنندگان محصولات به تدریج هم از نظر قدرت و هم حجم افزایش می یابد اما این افزایش بعد از اولین عضوگیری ، فقط محدود به تلاش یک نفر نیست . البته در آغاز، تلاش و زمان زیادی برای ساختن یک گروه یا زیر مجموعه خوب لازم دارید ، که گاهی یک تا دو سال به طول می انجامد اما این مدت با آموزش صحیح بسیار کمتر می شود. این فکر که Network Marketing‏ شما را ” یک شبه ثروتمند می کند” از ذهنتان دور سازید. علاوه بر این هرگز تصور نکنید Network Marketing‏ به معنی “کار نکردن ” است چون اینطور نیست‏ ‏همه ما روزانه به نوعی Network Marketing‏ را بکار می بریم . مثلا وقتی از غذای یک رستوران لذت برده اید و به دوستتان توصیه می کنید غذای فلان رستوران را امتحان کند . اگر دوست شما هم، آنجا را به نفر سومی معرفی کند و رستوران بابت این بازاریابی به شما و دوستتان پاداش بپردازد یک طرح Network Marketing‏ پیاده شده است. در این حالت شما یعنی اولین معرف، یک بالاسری یا Up Line ‏ ‏و دو نفر دیگر، DownLine‏ ‏شما یا زیرمجموعه نامیده می شوند. فرض کنیم هزینه متوسط شام در یک مکان با امکانات تفریحی  ‏۵۰ ‏دلار باشد . و شما این مکان را به ۵ نفر معرفی کنید و آنها هم به ۵‏ ‏ نفر دیگر . یعنی در مرحله چهارم حدود ۷۸۰ نفر داریم که در مجموع ۳۹،۰۰۰ $ فروش رستوران می باشد‏ ‏ و اگر به شما ۱۰% پاداش دهد حدود ۳،۹۰۰$ دریافت می کنید و اما اگر این‏ ‏افراد مجددا به رستوران بروند باز هم ۱۰% پاداش خواهید داشت . به نظر شما این عالی نیست؟ عملکرد Network Marketing‏ چنین است‏ ‏شرکتهایی که به روش بازاریابی شبکه ای محصولات خود را عرضه می کنند ، درآمدهای اینچنینی را بابت حذف هزینه بالای تبلیغات به افراد می دهند . این شرکتها فقط زمانی پاداش می دهند که مشتری جدید یک خرید کرده باشد. این پاداش شامل کلیه خریدهای غیر مستقیم،‏ ‏ یعنی آنچه توسط زیر مجموعه ها انجام می شود هم می گردد
‏۲
‏تاریخچه مختصری از Network Marketing
‏   ‏ ‏ ‏شرکت مکمل های غذایی
Carl Rehnborg‏ ‏را به عنوان نخستین فردی می شناسند که طرح سود رسانی را برای فروش محصولات مکمل غذایی‏ ‏ درسال ۱۹۴۵ به کار برد شرکت او که در ابتدا ” شرکت ویتامین کالیفرنیا” نام داشت بعدها به نام شرکت مکمل غذایی Nutrilite Products Inc ‏ ‏تغییر نام داد. طرح سود رسانی وی یک طرح ۳ لایه ای بود که به هر توزیع کننده اجازه میداد ۳ درصد کمیسیون بابت فروش زیر مجموعه ها‏ ‏ به اضافه کمیسیون بابت فروش محصول توسط خودش دریافت کند‏ ، ‏با این شیوه شرکت موفقیت بسیار بالایی نسبت به روش فروش مستقیم کسب کرد
‏شرکت AMWAY
‏در سال ۱۹۵۹ دو دوست به نامهای  Rich devos‏ و Jay van andel‏طرح سود رسانی را اصلاح نموده و محصولات پاک کننده همه کاره را به بازار عرضه نمودند. این طرح موفقیت باور نکردنی در سر تا سر آمریکا برای شرکت به ارمغان آورد این دو نفر خود را از توزیع کنندگان شرکت Nutrilite‏ ‏ بودند که پس از جدایی از شرکت ، به فکر روش بهتری برای فروش افتادند. ‏ ‏امروزه Amway‏ ‏ یکی ‏از شرکتهای پیشرو در زمینه بازا‏یابی‏ ‏چند لایه در دنیا‏ ‏ می باشد.
‏دوره های بازار یابی شبکه:
‏امروزه این شیوه بازاریابی رشد روز افزونی در دنیا دارد و شرکتهای زیادی محصولات و خدماتشان را با این روش به فروش می رسانندRichard  poe ‏ ‏در کتاب موج چهارم (بازاریابی شبکه ای قرن ۲۱) آنرا به چهار مرحله یا فاز تقسیم کرده است.
‏فاز محدود یا نامحسوس ‏ The Underground Phase‏ ……..‏….‏….. ۱۹۷۹-۱۹۴۵
‏فاز تکثیر یا ازدیاد ‏ The Proliferation Phase‏ ……..‏…………‏…..‏ ‏ ۱۹۸۹ – ۱۹۷۹
‏فاز بازار انبوه‏  The Mass Market Phase ‏….‏………………….‏…… ۱۹۹۰- ۱۹۹۹
‏فاز جهانی‏   The Universal Phase‏ ….‏…………………………………..‏….۲۰۰۰
‏   ‏ ‏اگر نمی توانی شکستشان بدهی ، به آنها بپیوند . “If You Can’t Beat ‘Em, Join ‘Em”
‏جالب است بدانید بیشتر شرکتهای اصلی در صنعت NetworkMarketing‏ ، شرکتهایی با ” روش فروش مستقیم ” بوده اند . پس از کشف قدرت خارق العاده بازار یابی شبکه ‏ای ‏،سایر شرکتهای فروش مستقیم متمایل به تغییر پلان خود شدند . به زعم‏ ریچارد پو‏ آنها سر انجام پذیرفتند ” اگر نمی توانی شکستشان‏ ‏بدهی ، به آنها بپیوند در سال ۱۹۹۰ – ۷۵% اعضاء مجمع فروش مستقیم Direct Selling Association ‏  ‏به روش کمیسیون های مستقیم، کار می کردند ولی در اواخر این دهه تعداد به کمتر از ۲۳% رسید . طرحهای MLM‏ و  Network Marketing‏ امروزه توسط بیش از ۷۷% شرکتهای عضو DSA‏ استفاده می شود.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x