دانلود مقاله مفاهیم ویژوال بیسیک ۴۲ ص

دانلود مقاله مفاهیم ویژوال بیسیک ۴۲ ص

دانلود مقاله مفاهیم ویژوال بیسیک ۴۲ ص

دانلود-مقاله-مفاهیم-ویژوال-بیسیک-42-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۴۲
۳۸
‏فصل سوم
‏مفاهیم ویژوال بیسیک
‏ویژوال بیسیک به شما این امکان رو می ده که یک برنامه تحت ویندوز رو، تنها با ‏کشیدن و انداختن چند کنترل بر روی فرمی که از پیش برای شما آماده شده، و تنها با ‏نوشتن چند قطعه کد کوچک برای کارهایی که از ویژوال بیسیک می خواهید انجام بده، ‏بسازید. خوب، از این بهتر دیگه چی می خواید؟ حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاد ‏که کنترل اصلاً چیه؟ ببینید، به هر شیئی که شما می تونید روی فرم قرار بدید و از ‏اون برای پیشبرد کارهاتون استفاده کنید، کنترل میگن(البته در سطح خیلی پایین شرح ‏دادم، امیدوارم که خوب منظورم رو فهمیده باشید). مثلاً می تونید برای ویژوال بیسیک ‏معین کنید که وقتی که مثلاً روی یک دکمه فرمان (Comman Button) ‏کلیک میشه، چه کاری ‏رو انجام بده. به زبان ساده تر، به اشیائی که شما اغلب تو محیط ویندوز می بینید، ‏مثل دکمه ها، منو ها، جعبه متن ها(تکست باکس ها) و … کنترل می گن. کنترل ها، در ‏ویژوال بیسیک، دو گونه هستند، ۱- کنترل هایی که در زمان اجرا قابل روئیت هستن (Visual Controls)‏، و کنترل هایی که روی فرم قرار داده می شن ولی قابل دیدار نیستن ‏و فقط تاثیر اون ها بر برنامه دیده میشه (Non-Visual Controls).
‏به این نوع برنامه نویسی، رویداد گرا (Event-Driven) ‏میگن. چرا که هر برنامه ‏ویژوال بیسیک از تعداد زیادی از خط کدهایی تشکیل شده که به برنامه میگن که وقتی ‏فلان اتفاق افتاد، زبان برنامه نویسی در مقابل اون چه واکنشی انجام بده. البته وقتی ‏که برنامه در حال نوشتنه، برنامه نویس نمی دونه که کی ممکنه مثلاً یه کاربر یه دکمه ‏رو فشار بده، چون این رو دیگه خود ویژوال بیسیک معلوم می کنه و مثل برنامه نویسی ‏سنتی، برنامه نویس مجبور نیست تمام عملیات برنامه رو، مثل مثال بالا، کنترل کنه
۴۲
۳۸
‏فصل سوم
. ‏این شیوه برنامه نویسی رو که برنامه از بالا خونده می شه و دستور ها تک به تک اجرا ‏می شن (مثل زبان سی)، و برنامه از بالا به سمت پایین در حال حرکته، برنامه نویسی ‏بالا به پایین میگن که البته این نوع برنامه نویسی با عرضه زبان هایی چون ویژوال ‏بیسیک، منسوخ شده. زیاد درگیر این مسئله نشین. برگردیم به بحث اصلی: من در بخش های ‏دیگه قصد دارم که این شیوه برنامه نویسی یعنی رویدادگرا رو با ارائه چندین مثال در ‏طول تدریس شرح بدم. خوب، درس اول رو از اساس برنامه نویسی، و با تشریح مفهیم اولیه ‏برنامه نویسی، و به یاری خدا، شروع می کنیم:

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x