دانلود مقاله مفاهیم سیستم عامل به همراه ویندوز NT 64 ص

دانلود مقاله مفاهیم سیستم عامل به همراه ویندوز NT 64 ص

دانلود مقاله مفاهیم سیستم عامل به همراه ویندوز NT 64 ص

دانلود-مقاله-مفاهیم-سیستم-عامل-به-همراه-ویندوز-nt-64-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۵۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏سیستم عامل چیست؟
‏سیستم عامل قسمت مهم هر سیستم کامپیوتری است یک سیستم کامپیوتری بصورت کلان می تواند به چهار جزء تقسیم شود: سخت افزار، سیستم عامل،‏‌‏ برنامه های کاربردی و کاربرها.
‏سخت افزار که شامل واحد پردازش مرکزی (CPU)‏، حافظه، دستگاه های ورودی و خروجی (I/O)‏ می باشد. منابع اصلی محاسبات را تشکیل می دهد. برنامه های کاربردی مانند کمپایلرها، سیستم های بانک اطلاعاتی، بازی ها، و برنامه های تجاری روش هایی را که این منابع برای حل مسائل محاسباتی کاربران بکار می برند تعریف می کنند.
‏ممکن است کاربران مختلفی (افراد، ماشین ها، کامپیوترهای دیگر) در جهت حل مسائل مختلفی کوشش کنند. همچنین، ممکن است برنامه های کاربردی مختلفی وجود داشته باشد. سیستم عامل استفاده از سخت افزار را بین کاربران مختلف برای برنامه های کاربردی کنترل و هماهنگ می کند.
‏سیستم عامل مانند یک حکومت است. اجزاء یک سیستم کامپیوتری شامل سخت افزار، نرم افزار و داده های آن می باشد. سیستم عامل امکانات برای استفاده مناسب این منابع را در عملیات سیستم کامپیوتری فراهم می کند. مانند یک حکومت، سیستم عامل به خودی خودکار مفیدی انجام نمی دهد. ولی بطور ساده محیطی فراهم می کند که در آن برنامه ها بتوانند کار مفید انجام دهند.
۳
‏می توانیم به سیستم عامل بعنوان تخصیص دهنده منابع نگاه کنیم. یک سیستم کامپیوتری منابع زیادی دارد (سخت افزار و نرم افزار) که ممکن است برای یک مسئله لازم باشد: مانند زمان CPU‏، فضای حافظه، فضای ذخیره فایل دستگاه های I/O‏ و غیره. سیستم عامل مانند مدیران منابع عمل می کند و هنگام لزوم آن ها را به برنامه های مشخص و کاربران تخصیص می دهد. بعلت آنکه ممکن ‏است تقاضای زیادی که احتمال متناقض بودنشان برای منابع وجود داشته باشد بشود. سیستم عامل باید تصمیم بگیرد. منابع را به کدام تقاضا تخصیص دهد تا سیستم کامپیوتر موثر و عادلانه عمل کند. یک نظر تفاوت دیگر از سیستم عامل روی لزوم کنترل دستگاه ها و برنامه های متعدد تمرکز می کند. هر سیستم عامل یک برنامه کنترل کننده می باشد. برنامه کنترل اجرای برنامه های کاربر را نظارت می کند تا از اشتباه ها و استفاده نادرست کامپیوتر جلوگیری کند. مخصوصاً نسبت به عملیات دستگاه های I/O‏ و کنترل آنها دخالت دارد.
‏گرچه کلا یک تعریف کامل و مناسب برای سیستم عامل وجود ندارد، سیستم عامل ها وجود دارند زیرا آنها روش منطقی حل مسائل برای ایجاد سیستم کامپیوتری مفید هستند. هدف اصلی سیستم های کامپیوتری اجرای برنامه های کاربر و راحت تر کردن حل مسائل او می باشد. در راستای هدف،‏‌‏سخت افزار کامپیوتر ساخته شده است. بعلت آنکه استفاه مستقیم از سخت افزار کار آسانی نیست. برنامه های کاربر بوجود آمده است. این برنامه های متعدد به اعمال همگانی مشخص مانند کنترل دستگاه های

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x