دانلود مقاله مفاهیم اولیه سرویس های وب

دانلود مقاله مفاهیم اولیه سرویس های وب

دانلود مقاله مفاهیم اولیه سرویس های وب

دانلود-مقاله-مفاهیم-اولیه-سرویس-های-وبلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴۶ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏مفاهیم اولیه سرویس های وب – بخش اول
‏سرویس های وب ‏، ‏نقطه عطفی در معماری برنامه های توزیع شده بر روی اینترنت می باشند . بدون شک،‏ ‏ یکی از مهمترین تحولات در زمینه برنامه های توزیع شده‏ ‏ ، مطرح شدن سرویس های وب است‏ ‏ که‏ ‏ تاثیرات فراوانی را در رابطه با وضعیت نرم افرار خصوصا” بر روی‏ ‏ اینترنت بدنبال خواهد داشت . ما شاهد‏ ‏ نقطه عطفی در ظهور نسل جدیدی از برنامه های کامپیوترهای با قابلیت استفاده بر روی بستر وب ،‏ ‏ خواهیم بود که گفتمان برنامه ها در عرصه جهانی‏ ‏ را محقق خواهد کرد ( تحقق آرزوئی بزرگ برای صنعت نرم افزار) .
‏ ‏در مجموعه مقالاتی که بدین منظور نوشته خواهد شد به بررسی اصولی سرویس های وب و جایگاه آنان در فرآیند طراحی و پیاده سازی برنامه های توزیع شده پرداخته می گردد . در این راستا لازم است در ابتدا به مقاهیم اولیه برنامه های توزیع شده ، تکامل تدریجی برنامه های توزیع شده ، محدودیت های موجود در رابطه با معماری برنامه های توزیع شده‏  ‏ ، رویکردهای متفاوت بمنظور طراحی و پیاده سازی برنامه های توزیع شده ، پرداخته گردد تا‏ ‏ زمینه علمی مناسب، برای پرداختن به مفاهیم اولیه سرویس های وب فراهم گردد .
‏مقدمه
‏قبل از ابداع کامپیوترهای شخصی،‏ ‏ عملا” برنامه های توزیع شده ای‏ ‏ وجود نداشته است . در آن دوران ، استفاده از کامپیوتر،‏ ‏ شامل نشستن پشت یک ترمینال و برقراری ارتباط با یک سیتستم بزرگ (Mainframe‏) بود. با اینکه ترمینال ها در‏ ‏ چندین ساختمان و یا حتی محل فیزیکی قرار می گرفتند ،
۲
‏ ‏ ولی عملا”‏ ‏ یک کامپیوتر مرکزی وجود داشت که مسئولیت‏ ‏ انجام تمامی پردازش ها و ذخیره سازی‏ ‏ داده ها را برعهده می گرفت .
‏تعریف برنامه توزیع شده
‏با ابداع مینی کامپیوترها و کامپیوترهای شخصی،‏ ‏ فعالیت های غیرمتمرکز،‏ ‏ در دو زمینه پردازش و ذخیره سازی ،‏ ‏ آرزوئی دست یافتنی گردید. با طراحی برنامه های‏ ‏ توزیع شده ،‏ ‏ امکان پردازش و ذخیره سازی داده ها از حالت متمرکز خارج گردید.یک برنامه توزیع شده،‏  ‏ برنامه ای است که پتانسیل های پردازشی آن ممکن است توسط چندین کامپیوتر فیزیکی تامین‏ ‏ و داده های آن در چندین محل فیزیکی،‏ ‏ مستقر شده باشد .
‏چرا به برنامه های توزیع شده نیاز داریم ؟
‏در این رابطه دلایل متعددی عنوان می شود که مهمترین آنان عبارتند از :
‏هزینه سیستم های Mainfarme‏ ‏ . یکی از اولین دلایل مهم ، هزینه های بالای سیستم های Mainframe‏ است . این مسئله از دو زاویه متفاوت قابل بررسی است : هزینه بالای سرمایه گذاری اولیه که بسیاری‏ ‏ از سازمان ها و موسسات توان مالی آن را ندارند و دوم اینکه در این مدل ، دارای صرفا” یک نقطه‏ ‏ آسیب پذیر با ریسک بالا می باشیم .‏
‏مالکیت اختصاصی داده ها. یکی از فاکتورهای مهم دیگر،‏ ‏ سیاست های مربوط به مالکیت داده ها است . سازمان ها و موسسات که‏ ‏ دارای داده های اختصاصی خود می باشند،‏ ‏ علاقه مند به واگذاری مسئولیت مدیریت داده های مربوطه ،‏ ‏ به سایر مکان های فیزیکی نمی باشند .

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x