دانلود مقاله مطالعه باکتریولوژیکی آلودگی کیسه های زرده در جوجه های گوشتی در سلیمانیه عراق ۱۲ ص

دانلود مقاله مطالعه باکتریولوژیکی آلودگی کیسه های زرده در جوجه های گوشتی در سلیمانیه عراق ۱۲ ص

دانلود مقاله مطالعه باکتریولوژیکی آلودگی کیسه های زرده در جوجه های گوشتی در سلیمانیه عراق ۱۲ ص

دانلود-مقاله-مطالعه-باکتریولوژیکی-آلودگی-کیسه-های-زرده-در-جوجه-های-گوشتی-در-سلیمانیه-عراق-12-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏عنوان : مطالعه باکتریولوژیکی آلودگی کیسه های زرده در جوجه های گوشتی در سلی‏مانیه عراق
‏مقدمه :
‏عفونت کیسه زرده (YSI=yolk sac infection‏) یکی از مهمترین علل تلفات هفته اول زندگی جوجه های گوشتی است (۱۹۹۶.jordan‏) عفونت کیسه زرده در تمام گله ها رخ می دهد و زمانی بیشتر می شود که در صد هچ پائین آمده و میزان تلفات و نیز درصد جوجه حذفی ‏افزایش یافته باشد. دیده می شود که این مساله سبب می گردد رشد جوجه ها به تاخیر بیفتد (ماسکودا ولوسیو ۱۹۸۵) میزان تلفات در جوجه ها بین ۵ تا ۱۰ درصد بوده که درصورت آلوده بودن کیسه زرده در جوجه های هفته اول سبب افزایش بیشتر تلفات می شود. (wray‏ و همکاران ، ۱۹۹۶) عفونت کیسه زرده زمانی بیشتر می شود که پوسته تخم مرغ تولیدی دارای آلودگی باکتریایی بوده که این آلودگی بلافاصله بعد از تولید تخ مرغ اتفاق می افتد. این آلودگی زمانی بیشتر خواهد شد که کوتیکول پوسته مرطوب باشد . به عبارت دیگر هر عامل باعث مرطوب شدن پوسته شود آلودگی کیسه زرده را افزایش خواهد داد (Saif‏ و همکاران ، ۲۰۰۳)
‏آلودگی را می توان در عوامل مهمی همانند فاکتورهای زیر خلاصه نمود:
‏فقدان بهداشت در لانه ها
‏افزایش تخم مرغ های زمینی (بستری)
‏خواباندن تخ مرغ های کثیف یا تخ مرغ هایی با نقایص پوسته ای.
‏هنچنین نطفه داری ضعیف یاکم، ضد عفونی بد تخم مرغ ها، سطح رطوبت از عوامل دیگری هستند که می توانند به عنوان ‏یک محرک در آلودگی تخم مرغ ها باشد (۱۹۷۹ Bains‏) یکی از مسائل مهم در این زمینه این است که نفوذ باکتریها به تخم مرغ علاوه بر آلودگی زرده سبب بسته شدن بد ناف جوجه ها یا ناف ملتهب می گردد. اطلاعات جمع آوری شده در خصوص باکتریهای دخیل در عفونت کیسه زرده نشان می دهد که مهمترین آنها E.coli‏ بوده هرچند که باکتریهای زیر نیز جدا شده اند.
‏پروتئوس (proteus spp‏)
‏انتروباکتر (Enterobacter spp‏)
‏پزودوموناس (pseudomonas spp‏)
‏کلبسیلا (klebsilla spp‏)
‏استافیلوکوکوس (staphylococcus spp‏)
‏استریپتوکوکوس (streptococcus‏)
‏کلستریدیوم (Clostridium spp‏)
‏باسیلوس سرئوس (Bacillus cereus‏)
‏انتروکوکوس (Entrococcus‏)
‏در حالیکه در تحقیق Al-Mayah‏ در سال ۱۹۹۰ در کشور عراق مشخص گردید که مهمترین باکتریهای دخیل در آلودگی یا عفونت کیسه زرده شامل E.coli‏ ، استروپتوکوکوس، استافیلوکوکوس و پروتئوس می باشد. در این مقاله سعی گردیده که عوامل دخیل در عفونت کیسه زرده در استان سلیمانیه عراق و داروهای موثر در آن مشخص گردد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x