دانلود مقاله مشکلات پیش و پس از زایمان

دانلود مقاله مشکلات پیش و پس از زایمان

دانلود مقاله مشکلات پیش و پس از زایمان

دانلود-مقاله-مشکلات-پیش-و-پس-از-زایمانلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۱ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏تهوع همراه با استفراغ یا بدون آن:
‏این حالت بخصوص به هنگام صبح، یکی از اولین نشانه های حاملگیو از عوارض شایع این دوران است که اغلب در اواخر ماه سوم خودبخود بهبود می یابد. برای مقابله با این ناراحتی خوردن یک تکه نان برشته یا بیسکویت قبل از برخاستن از رختخواب، مصرف غذا به مقدار کمتر ولی در دفعات بیشتردر طول روز، خودداری از مصرف غذاهای نفاخ، چرب و پر ادویه توصیه می شود. در صورت داشتن استفراغ های شدید، مکرر و به دفعات زیاد به کارکنان بهداشتی مراجعه شود.
‏پدر عزیز؛ در این مواقع اظهار همدردی شما و اطرافیان در کم کردن ناراحتی همسرتان موثر است.
‏تکرر ادرار:
‏در ابتدای بارداری معمولا‌ً بعلت بزرگ شدن رحم و فشار آن بر روی مثانه دفعات ادرار کردن بیشتر می شود. بعدها ممکن است بعلت تغییر وضع رحم یا خارج شدن آن از لگن، فشار آن بر مثانه کمتر شده و این حالت از بین برود. ولی در اواخر حاملگی با پایین آمدن سرجنین به داخل لگن و فشار ناشی از آن دوباره تکرر ادرار دیده می شود.
‏خستگی و خواب آلودگی:
‏در اوایل حاملگی بیشتر زنان احساس خستگی و خواب آلودگی می کنند. معمولاً این حالت بعد از ماه چهارم بارداری برطرف می شود. استراحت بیشتر و تغذیه صحیح در این مواقع لازم است.
‏۲
‏یبوست:‌
‏بسیاری از خانمها که در حالت عادی اجابت مزاج طبیعی دارند ممکن است بعلت تغییرات هورمونی و کند شدن حرکات روده و کاهش فعالیت جسمانی در حاملگی دچار یبوست شوند. مصرف زیاد مایعات در طول روز (حدود ۶ لیوان در روز)، استفاده از میوه و سبزیجات تازه، مصرف غذاهای حاوی فیبر زیاد مثل نان سبوس دار و عادت به اجابت مزاج در ساعات معینی از روز در جلوگیری از این حالت موثر است. مصرف ملین در حاملگی توصیه نمی شود، بجز مواردی که پزشک یا ماما تجویز می کند.
‏تنگی نفس:
‏بعلت بزرگ شدن رحم و افزایش فشار آن به قسمت پائین ریه ها و نیز اثرات هومونهای مربوط به بارداری، ممکن است مختصری احساس تنگی نفس و تند شدن تنفس ایجاد شود.گذاشتن چند بالش زیر سر و شانه ها و قرار گرفتن به حالت نیمه نشسته و اجتناب از پرخوری در کاهش تنگی نفس به هنگام خوابیدن کمک می کند. درصورت پیشرفت این حالت حتماً باید با پزشک یا ماما مشورت شود. در ماه آخر بارداری، زمانی که سر جنین در داخل لگن قرار می گیرد، نفس کشیدن برای مادر راحت تر می شود.
‏زیاد شدن ترشحات مهبل(واژن):
‏در طول حاملگی ترشحات واژن افزایش می یابد که این ترشحات سفید رنگ یا بی رنگ، غلیظ و بدون بو است. در این موارد لازم است ناحیه تناسلی خشک نگه داشته شده و بهداشت رعایت شود. درصورتی که رنگ ترشحات زرد یا مایل به سبز شده با خارش، سوزش و یا بوی بد همراه باشد باید به پزشک یا ماما مراجعه شود.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x