دانلود مقاله مدیریت پایگاه داده‌ها در SQL Server بسته‌هایDTS

دانلود مقاله مدیریت پایگاه داده‌ها در SQL Server بسته‌هایDTS

دانلود مقاله مدیریت پایگاه داده‌ها در SQL Server بسته‌هایDTS

دانلود-مقاله-مدیریت-پایگاه-داده‌ها-در-sql-server-بسته‌هایdtsلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۹ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏مدیریت پایگاه داده‌ها در SQL Server‏ – بسته‌هایDTS
DTS‏ چیست؟
DTS‏ یک ابزار با واسط گرافیکی کاربر جهت انتقال اطلاعات موردنیاز از یک محل به محل دیگر است. با استفاده از این ابزار می‌توان یک سری از اطلاعات موجود در سیستم را با استفاده از روش‌های عادی کاری پایگاه داده مانند دستور SELECT‏ انتخاب کرده و به یک یا چند مقصد مختلف فرستاد. ویژگی دیگر این نوع انتقال اطلاعات این است که می‌توان آن را با استفاده از روش‌های مخصوص، زمانبندی (schedule‏) کرده تا به صورت اتوماتیک انجام شود. ویژگی سوم آن این است که علاوه برامکان استفاده از زبان SQL‏ برای استخراج اطلاعات یا پردازش قبل از انتقال آن، می‌توان با استفاده از امکانات دیگری پردازش و انتقال اطلاعات را انجام داد. البته واژه DTS‏ در کل به یک سری ابزارها و سرویس‌های مختلف اطلاق می‌شود که مهمترین ابزار یا قسمت آن همان
‏بسته‌های ‏( DTS (PACKAGE DTS‏ بوده که کار مهم انتقال و پردازش زمانبندی شده اطلاعات را انجام می‌دهد.
‏بسته‌های DTS
‏این بسته‌ها که مهمترین قسمت ابزارهای DTS‏ می‌باشند، با استفاده امکاناتی که در آن‌ها تعبیه شده است، قادرند وظیفه انتقال و پردازش اطلاعات را در قالب یک روتین که می‌تواند شامل مسیرهای متوالی یا موازی می‌باشد انجام دهند. این روتین در قالب یک فایل ساختاریافته با فرمت‌هایی مثل فرمت برنامه‌ها و ماژول‌های ویژوال بیسیک یا فرمت‌های دیگری نظیر فایل‌های Meta‏ ذخیره می‌شود و با استفاده از روش‌هایی قابل زمانبندی، ویرایش، تغییر و همچنین رمزگذاری می‌باشند. یک بسته
‏۲
DTS‏ در واقع شامل چند آیتم مرتبط به یکدیگر بوده که هر کدام یک وظیفه مشخص را انجام داده و نتیجه را به دیگری انتقال می‌دهند.
‏این آیتم‌ها به‌عنوان Task‏ نامگذاری شده و در واقع محتویات یک بسته DTS‏ را تشکیل می‌دهند. هر کدام از Task‌‏های موجود در یک بسته DTS‏ به صورت جداگانه توسط کاربر پیکربندی شده و وظیفه موردنظر مثل پردازش، کپی‌کردن و یا انتقال اطلاعات به آن انتساب داده می‌شود.
‏سپس با به‌وجود آوردن ارتباط لازم میان Task‌‏های موجود، امکان عملی کردن فرآیند موردنظر میسر می‌شود. یک Task‏ می‌تواند یکی از انواع زیر باشد:
‏۱- Importing / Exporting
‏این نوع Task‏ قادر است اطلاعات را از جایی مثل یک جدول بانک اطلاعاتی SQL Server‏ یا هر نوع دیگر مثل اکسس و یا یک فایل ساده Text‏ بخواند و آن را در یک جدول بانک اطلاعاتی SQL Server‏ وارد (Import‏) کند. همچنین این Task‏ می‌تواند عکس این عمل را انجام دهد. یعنی اطلاعات یک جدول بانک اطلاعاتی یا قسمتی از آن اطلاعات را به فرمت اکسس، اکسل یا فایل متنی (Text‏) درآورد (Export‏) و آن را در مقصد موردنظر قرار دهد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x