https://pinup-oyun.com/https://pin-up-bets.kz/1winpin-up kzhttps://rupinup.com/

دانلود مقاله مددکاری اجتماعی ۴۰ ص

دانلود مقاله مددکاری اجتماعی ۴۰ ص

دانلود مقاله مددکاری اجتماعی ۴۰ ص

دانلود-مقاله-مددکاری-اجتماعی-40-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۸ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏موضوع تحقیق:
‏مددکاری اجتماعی
‏نام و نام خانوادگی : لیلا رفعت جمال آباد
‏رشته : حسابداری
‏تحقیق درس : جامعه شناسی
‏تعریف مددکاری اجتماعی :
‏مدد کاری اجتماعی حرفه ای است مبتنی بر استعدادها، مهارتها و دانشهای خاص، به منظور فراهم آوردن شرایط مادی و معنوی برای افراد و اقشار نیازمند جامعه، به ‏گونه‏‌‏ای که در جهت شناخت و رفع مشکل خود برانگیخته شوند.
۳
‏مددکاری داوطلبانه :
‏چنانکه می‏‌‏دانیم مددکاری به مفهوم اول، تاریخی به قد‏م‏ت تاریخ بشر دارد، یعنی از زمانی که بشر خلق شد، با توجه به نیازهای اجتماعیش ناچار به زندگی در جمع بوده است. این جمعی زیستن او را در جهت همکاری اجتماعی ‏و مددکاری بی برنامه سوق می داد، یعنی برای تأمین نیازهای خود مخصوصاً نیازهایی که بعد اجتماعی ‏داشت و همچنین به منظور دفاع‏ ‏و حراست از خود مجبور به همکاری با دیگران بوده، مضاف بر آنکه، به قول علامه شهید مطهری، انسان علاوه بر نیازهای زیستی و ‏غر‏یزی، یک سلسله نیازهای معنوی و روحانی نیز دارد که همراه با او زاده می‏‌‏شود و توجه به این نیازها و تأمین آنها ریشه فطری دارد.
‏الف ‏–‏ وجود مناسبات انسانی ‏–‏ اجتماعی بسیار ساده : ‏عمده ترین علت آن نیز محدودیت و کوچکی اجتماعات و شیوه زندگی قبیله‏‌‏ای و عشیره‏‌‏ای بوده است. چون روابط بسیار نزدیک و صمیمانه است همه از احوال یکدیگر، باخبرند و با یکدیگر هم پس با رخ دادن مشکلی برای یکی همسر در تلاش برای حل مشکل.
‏ب ‏–‏ وجود خانواد‏‌‏ه گسترده و سنتی : ‏روابط خویشاوندی سنتی که امروزه در کشور هایی که سنت خود را حفظ کرده اند بسیار قوی بوده است به طوری که اگر یکی از اعضا فوت می

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x