دانلود مقاله محیط توسعه ویژوال بیسیک ۲۰۰۵ ۵۸ ص

دانلود مقاله محیط توسعه ویژوال بیسیک ۲۰۰۵ ۵۸ ص

دانلود مقاله محیط توسعه ویژوال بیسیک ۲۰۰۵ ۵۸ ص

دانلود-مقاله-محیط-توسعه-ویژوال-بیسیک-2005-58-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۵۵ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۴
‏محیط توسعه ویژوال بیسیک ۲۰۰۵
‏در ابتدا جالب است بدانید که برای برنامه نویسی به زبان ویژوال بیسیک ، به برنامه ی ویژوال بیسیک ۲۰۰۵ نیازی ندارید شما می توانید برنامه های خود را با یک ویرایشگر متنی مانند Note pad‏ نیز بنویسید اما برنامه های ویژوال بیسیک معمولاً طولانی هستند و نوشتن آنها با Note pad‏ زمان زیادی را صرف میکند. راه بهتر برای انجام این کار استفاده از محیط توسعه مجتمع ویژوال استودیو است که ‏به ‏عنوان IDE‏ نیز شناخته میشود IDE‏ ویژوال استودیو امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که مسلماً با استفاده از ویرایش گر های متنی به آنها دسترسی نخواهید داشت. برای مثال این محیط میتواند درستی کد های نوشته شده را بررسی کند، قسمت های تمام شده از برنامه را به صورت بصری نمایش دهد، خطاهای موجود در برنامه را تشخیص دهد و …
‏صفحه profile setup‏:
IDE‏ محیطی است شامل یک سری ابزار که موجب سهولت کار توسعه و طراحی نرم افزار میشود. ویژوال استودیو ۲۰۰۵ را به صورت زیر اجرا کنید.
۵
‏به ‏من‏وی استارت بروید All program‏ را انتخاب کنید سپس از زیر منوی Microsoft visual studio 2005‏ گزینه‏‌‏ی Microsoft visual studio 2005‏ را انتخاب کنید صفحه آغازین ویژوال استودیو نمایش داده میشود و بعد از آن پنجره Choose default environment setting‏ را خواهید دید از لیست ظاهر شده گزینه‏‌‏ی‏ Visual basic development setting‏ ‏را انتخاب کرده و روی Start visual studio‏ کلیک کنید محیط توسعه مایکروسافت نمایش داده میشود‏.
‏منو
‏همان طور که می دانید منو ها و نوار ابزار ه‏ا‏ در این برنامه نیز تفاوت چندانی با برنامه های دیگر مایکروسافت از قبیل word‏ یا Excel‏ ندارد.
‏نوار منوی Visual studio 2005‏ به صورت پویا است یعنی بر حسب کاری که می خواهید انجام دهید یک سری از گزینه ها به منو اضافه شده و یا از آن حذف میشوند. وقتی فقط محیط IDE‏ خالی را در مقابل خود دارید، منوی ویژوال استودیو شامل گزینه های Community, window, test, tools, data, view, edit, file‏ و منوی help‏ است. اما هنگامی که کار بر روی یک پروژه را شروع کنید منوی کامل ویژوال استودیو ۲۰۰۵ همانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x