https://pinup-oyun.com/https://pin-up-bets.kz/1winpin-up kzhttps://rupinup.com/

دانلود مقاله متن با ترجمه آواز نهنگ ها

دانلود مقاله متن با ترجمه آواز نهنگ ها

دانلود مقاله متن با ترجمه آواز نهنگ ها

دانلود-مقاله-متن-با-ترجمه-آواز-نهنگ-هالینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۰ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏آواز نهنگ ها
‏ 
‏آواز وال ها ( whale song‏ ) ، صدایى است که وال ها براى برقراى ارتباط تولید مى کنند. واژه
( song‏ ) براى توصیف الگویى منظم و پیشگویى صداهایى که به وسیله گونه هایى از وال ها تولید مى شود ، مورد استفاده قرار مى گیرد. این مکانیسم براى تولید کردن صدا در خانواده وال سانان و پستانداران دریایى شامل : دلفین ها ، وال ها و نهنگ هاى دندان دار ، که به صدا براى ایجاد ارتباط بیشتر از حس هاى دیگر در پستانداران زمینى وابسته هستند ، استفاده مى شود ، زیرا سایر حسها در آب اثر محدود ترى دارد.
‏ 
‏بینایى در پستانداران دریایى به دلیل اینکه نور در راه آب جذب مى شود محدود است. بویایى هم اثر کمترى دارد ، زیرا مولکول ها در آب خیلى آهسته تر پراکنده مى شوند تا در هوا. پستانداران دریایى از صدا ها براى برقراى ارتباط و تغذیه استفاده مى کنند.
‏ 
‏طرفداران محیط زیست و وال شناسان ( cetologist‏ ) معتقدند که افزایش صداها در اقیانوس هاى جهان به وسیله کشتیها و لرزه هاى دریاى باعث صدمه به وال ها مى شود.
‏تولید صداها
‏ 
‏انسانها صدا ها را با بیرون راندن هوا از میان حنجره تولید مى کنند. تارهاى آوایى داخل حنجره باز و بسته مى شود و این امر براى تولید جریان هوا ضرورى است ، این جریانات همراه با گلو ، زبان و لبها صدا ها را تولید مى کنند.
‏ 
‏وال ها صدا ها را با مکانیسم متفاوتى تولید مى کنند. این مکانیسم در ۲ زیر خانواده عمده در وال ها متفاوت است: Odentoceti‏ ( Toothed whale‏ ، شامل دلفین ها ) و Mystceti‏ ( Baleen wale‏ ، شامل وال هاى بزرگ و وال هاى آبى )
‏ 
‏تولید صدا در Toothed whale‏
‏ 
‏                              ‏
‏مناطقى که در سر دلفین ها تولید صدا مى کنند.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x