دانلود مقاله مترو

دانلود مقاله مترو

دانلود مقاله مترو

دانلود-مقاله-مترولینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۵ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏پیشینه و دستاوردها
‏در سال ۱۲۴۷ در زمان ناصرالدین شاه، بارون ژولیوس دوریتر احداث ترانوای شهری را پیشنهاد داد تا اینکه در سال ۱۲۷۳ راه آهن تهران- شهر ری موسوم به واگن اسبی توسط یک شرکت بلژیکی احداث شد. در سال ۱۳۷۷ اولین طرح جامع تهران توسط کارشناسان بین المللی طراحی گردید و آنها تهران را با جمعیت میلیونی تصور کردند. در مهر ۱۳۵۳ گزارش نهایی و انتخاب سیستم مختلط خیابان ‏–‏ مترو (سیستم مختلط شامل یک شبکه خیابانی با یک بزرگراه کمربندی در پیرامون منطقه مرکزی و دو بزرگراه برای نواحی تازه ساز شهری و یک شبکه مترو با ۷ خط که بوسیله شبکه اتوبوسرانی و تاکسیرانی تکمیل می شده‏)‏ ارائه داده شد. در اردیبهشت ۱۳۵۴ قانون تاسیس شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)‏ توسط مجلس شورای ملی سابق به تصویب رسید و احداث ۴ خط مترو به طول ۶۳ کیلومتر مورد تأیید دولت قرار گرفت. در اسفند ماه همان سال قرارداد احداث متروی تهر‏ا‏ن با مهندسین مشاور RATP‏ و سوفرتو منعقد گردید که مدت قرارداد برای چهارخط اولیه ۹ سال و قابل تمدید تا دو سال بودو اولین عملیات حفاری مترو در ایستگاه میرداماد شروع شد. کارشناسان فرانسوی پس از وقوع جنگ از ایران خارج شدند و عملیات پس از انقلاب متوقف گردید. تا اینکه در بهمن
‏۱۳۶۳ ‏مساله ضرورت احداث مترو در نماز جمعه تهران توسط آقای هاشمی رفسنجانی (ریاست محترم وقت مجلس) مطرح شد و در سال ۱۳۶۵ مترو مجدداً فعالیت خود را شروع کرد.
‏در فرودین ۱۳۷۴ قرارداد خرید واگن های خطوط ۱ و ۲ متروی تهران با شرکت CNTIC‏ و قراداد خرید تجهیزات ثابت خطوط ۱ و ۲ متروی تهران با شرکت CITIC‏ منعقد گردید. تا سرانجام در اسفند ماه سال ۱۳۷۷ با حضور جناب آقای خاتمی رییس جمهور محترم بهره برداری از متروی تهران- کرج افتتاح رسمی به عمل آمد.
‏و یکسال بعد افتتاح و بهره برداری از بخش غربی خط دو از فلکه دوم صادقیه تا میدان امام خمین‏ی‏ (ره) به عنوان اولین متروی زیرزمینی ایران توسط ریاست محترم جمهوری گردید. و در تیر ۱۳۷۹ شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شهرداری تهران انتقال رسمی یافت.
‏مقدمه

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x