دانلود مقاله مباحثی از احتمالات ۱۸ ص

دانلود مقاله مباحثی از احتمالات ۱۸ ص

دانلود مقاله مباحثی از احتمالات ۱۸ ص

دانلود-مقاله-مباحثی-از-احتمالات-18-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏دانشگاه جامع علمی کاربردی
‏تهران ۲
‏جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
‏موضوع:
‏مباحثی از احتمالات
‏۳
‏۹.۱. تعریف احتمال
‏اگر بتوانیم احتمالی به هر یک ازپیشامد های ساده موجود در آزمایشی با یک فضای نمونه گسسته تخصیص دهیم آنگاه می گوییم که یک مدل احتمالی برای آزمایش ساخته ایم. تخصیص ‏این عدد (احتمال) که معیاری برای اندازه گیری میزان باور ما در رخ دادن یک پیش آمد ساده است، به نحوی انجام می گیرد که با مفهوم فراوانی نسبی احتمال سازگار باشد. اگر چه فراوانی نسبی تعریف بسیار دقیقی از احتمال به دست نمی دهد، ولی هر تعریفی از احتمال که بخواهد واقعاً به کار گرفته شود باید با معیار ذهنی ما در مورد رفتار فراوانی نسبی پیشامد ها هماهنگ و سازگار باشد.
‏قبلاً‏‌‏دیدیم که فراوانی نسبی یکی از راههایی است که برای تخصیص احتمال به یک پیشامد به کار میرود و ما اینک آن را به عنوان یک اصل می پذیریم. بدین صورت که اگر آزمایشی با فضای نمونه S‏ داشته باشیم و برای هر پیشامد مانند A‏ در فضای نمونه تابع مجموعه ای (A‏ )n‏ را به عنوان تعداد دفعاتی به کار گیریم که پیشامد A‏ در k‏ تکرار آزمایش رخ میدهد، آنگاه بر اساس مفهوم فراوانی نسبی، احتمال پیشامد A‏ عبارت است از:
‏به عبارت دیگر درصد حدی دفعاتی که پیشامد A‏ رخ میدهد برابر با احتمال پیشامد A‏ است. (اینکه چگونه مطمئن باشیم که نسبت‏ برای هر دنباله بزرگ از آزمایش ها به سمت عدد ثابتی میل میکند یکی از نارسایی های تعریف احتمال با استفاده از مفهوم فراوانی نسبی است. )

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x