دانلود مقاله ماشین حساب با استفاده از ۸۰۵۱ ۳۹ ص

دانلود مقاله ماشین حساب با استفاده از ۸۰۵۱ ۳۹ ص

دانلود مقاله ماشین حساب با استفاده از ۸۰۵۱ ۳۹ ص

دانلود-مقاله-ماشین-حساب-با-استفاده-از-8051-39-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏مقدمه‏‌‏ای بر میکروکنترلر ۸۰۵۱
‏ باوجود اینکه بیش از بیست سال از تولد ریز پردازنده نمی‏‌‏گذرد، تصور وسیال الکترونیکی و … بدون آنکه کار مشکی است در سال ۱۹۷۱ شرکت ا‏ی‏نتل: ۸۰۸۰‏ را به عنوان اولین ریز پردازنده موفق عرضه‏ کرد مدت کوتاهی پس از آن، موتورو‏لا، RCA‏ و سپس Mostechnoloy‏ و zilog‏ انواع مشابهی‏ را به ترتیب به نامهای Z80 , 6502 , 6800‏ عرضه کردند. گرچه این ‏م‏دارهای مجتمع به خودی خود فایده چندانی نداشتند. اما به عنوان‏ ‏بخشی از یک کامپیوتر تک بورد (SBC‏) به جز‏ء‏ مرکزی فرآورده‏‌‏های مفیدی برای آموزش طراحی با ریز پردازنده ها تبدیل شدند. از این SBC‏ کمه به سرعت به آزمایشگاههای طراحی در کالج‏‌‏ها، دانشگاهها و شرکت های الکترونیکی راه پیدا کردند ومی توان برای نمونه از D2‏ موتورولا KIM-1‏ ساخت Mostechnology‏ و SDK-85‏ متعلق به شرکت اینتل نام برد.
‏میکروکنترلر قطعه‏‌‏ای شبیه به ریز پردازنده است. در ۱۹۷۶ اینتل ۸۷۴۵‏ را به عنوان اولین قطعه خانواده‏‌‏ی یک CPU‏، ۱ کیلو بایت EPROM‏ ، ۶۴ بایت، RAM‏، ۲۷ پایه I/O‏ و یک ‏تایمر‏ ۸ بیتی بود. توان‏،‏ ابعاد و پیچیدگی میکروکنترلرها با اعلام ساخت۸۰۵۱‏ یعنی اولین عضو خانواده میکروکنترلرهای MCS-51‏ در ۱۹۸۰ توسط اینتل پیشرفت چشمگیری کرد. در مقایسه با ۸۰۴۸‏ این قطعه‏ شامل بیش از ۶۰۰۰۰ ترانزیستور، K‏۴ بایت ROM‏، ۱۲۸ بایت RAM‏، ۳۲ خط
I/O‏ یک درگاه سریال و دو تایمر ۱۶ بیتی است. که از لحاظ مدارات داخلی برای یک IC‏ بسیار قابل ملاحظه است.
‏امروزه انواع گوناگونی از این IC‏ وجود دارند که بصورت مجازی این مشخصات را دو برابر کرده‏‌‏اند. شرکت زیمنس که دومین تولید‏‌‏کننده قطعات MCS-51‏ است SAB80515‏ را به عنوان یک ۸۰۵۱‏ توسعه یافته در یک بسته‏‌‏ی ۶۸ پایه با شش درگاه I/O‏ ۸ بیتی، ۱۳ ‏منبع‏ وقفه و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال با ۸ کانال ورودی عرضه کرده است خانواده ۸۰۵۱‏ به عنوان یکی از جامعترین و قدرتمندترین میکروکنترلرهای ۸ بیتی شناخته شده و جایگاهش را به عنوان یک میکروکنترلر مهم برای سالهای آینده یافته است.
‏اصطلاحات فنی
‏ ‏یک کامپیوتر توسط دو ویژگی کلیدی تعریف می‏‌‏شود: (۱) داشتن قابلیت برنامه‏‌‏ری‏زی برای کار کردن روی داده بد‏ون مداخله انسان و (۲) توانایی ذ‏خیره و بازیابی عموما‏ً‏ یک سیستم کامپیوتری شامل ابزار‏های جانبی برای ارتباط با‏ انسان‏‌‏ها به علاوه برنامه‏‌‏هایی ‏برای پردازش داده نیز می‏‌‏باشد تجهیزات کامپیوتر سخت افزار و برنامه های آن نرم افزار نام دارند.
‏یک سیستم کامپوتری شامل یک واحد پردازش مرکزی است که از طریق گذرگاه آدرس، گذرگاه داده و گذرگاه کنترل به حافظه قابل دستیابی تصادفی و حافظه‏‌‏ی فقط خواندنی متصل می‏‌‏باشد. مدارهای واسطه گذرگاه‏‌‏های سیستم را به وسایل جانبی متصل می کنند.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x