دانلود مقاله کابل ۳۶ ص

دانلود مقاله کابل ۳۶ ص

دانلود مقاله کابل ۳۶ ص

دانلود-مقاله-کابل-36-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۶ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۳۲
۳۱
‏کابل:
‏کابل ها هادی های عایق شده هستند که عایق آنها از مواد لاستیکی یا پلاستیکی ساخته می شوند امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت کابل ها، استفاده از آنها در شبکه توزیع بسیار زیاد شده است و جزء مهمترین تجهیزات محل انرژی در شبکه توزیع در حساب می آیند. عناصر سازنده کابل ها عبارتند از: هادی و عایق.
‏هادی:
‏بین فلزات هادی که در صنعت کابل سازی استفاده می شوند. مس بهتر از همه، جریان برق را هدایت می کند. و دارای استحکام مکانیکی خوبی است و در مقابل تأثیرات جوی پایدار می باشد. به خوبی می‏‌‏توان آن را بدهد شکلی در آمدن پس از مس، آلومینیوم بیشترین کاربرد را دارد ولی ضریب هدایت آن از مس کمتر است و در عوض دارای وزن کمتر نیز می باشد. برای آنکه سیم آلومینیومی از نظر مقاومت الکتریکی معادل سیم می باشد. باید مقطع آن ۶/۱ برابر مقطع سیم می باشد. در این صورت وزن آن فقط نصف وزن سیم مسی است.
‏در هنگام اتصال سیم آلومینیومی به دستگاه هایی که پیچ اتصال آنها از برنج یا مس است در صورتی که رطوبت اثر کند در نتیجه عبور جریان، آلومینیومی به تدریج خورده می شود. بدین جهت باید سیم آلومینیومی را قبل از اتصال، کاملاً صیقلی کرد و روی آن بر چرب نمود (گریس یا وازلین)
۱۰
۳۱
‏عایق‏‌‏ها:
‏در طول دهه های اخیر مواد عایقی بیشتر ؟؟ زیادی کرده اند تا جایی که خواص الکتریکی، مکانیکی و حرارتی کابل ها را برای اهداف خاص عبور بخشیده اند و این در استفاده از کابل ها، برای شرایط خاص و موقعیتهای سخت آسان کرده است، بطور کلی عایق کابلها به سه دسته: ۱- پروتودور ۲- پروتوتن ۳- لاستیک .
‏پروتودور:
PVC‏ ‏یا پلی وینیل کلراید از مهمترین مواد مورد استفاده در ساختار عایق و پوشش کابل ها است. برای افزایش استقامت مکانیکی، حرارتی و همچنین بهبود خاصیت شکنندگی PVC‏ در دماهای پایین به آن مواد افزودنی اضافه می کنند PVC‏ تولید شده برای عایق کابل ها به پروتودر معروف است و مزایای کابلهای PVC‏
‏* قدرت دی الکتریک و مقاومت عایقی بالا حتی برای کابل های مورد استفاده در آب.
‏* استقامت DC‏ بالا
‏* قدرت کششی بالا
‏* مقاومت بالا در مقابل سایش
‏* استقامت در مقابل فشار و دمای زیاد

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x