دانلود مقاله قیام ۱۵ خرداد

دانلود مقاله قیام ۱۵ خرداد

دانلود مقاله قیام ۱۵ خرداد

دانلود-مقاله-قیام-15-خردادلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۲
‏قیام ۱۵ خرداد
‏این که، چه عواملی در پیروزی انقلاب اسلامی و واژگونی رژیم ۲۵۰۰ ساله ی شاهنشاهی، ‏نقش اصلی و اساسی داشته اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
‏از سال ۱۳۴۱ که نهضت مقدس امام خمینی قدس سره آغاز شد، تا سال ۱۳۵۷ که این نهضت ‏به ثمر رسید با ظهور انقلابی بی نظیر که ثمره ی آن تحقق نظام جمهوری اسلامی بود، ‏همواره تنی چند از عالمان مجاهد، با یاری مردم فقیر و زجر کشیده، خود را به آتش و ‏خون زدند و با تحمل سختی های بسیار مبارزه را تا پیروزی نهایی ادامه دادند.
‏در طی این سال ها، ضمن نبردِ نابرابر ایمان و کفر، منادیان حق و حقیقت دینی، با ‏الگو قرار دادن مبارزات صدر اسلام، و با جدّیت وصف ناپذیر، نهضت مقدس امام خمینی« ‏قدس سره» را استمرار بخشیدند و روحیه ی سلطنت ستیزی را تقویت کردند و در هر مناسبتی ‏با نام رهبر تبعیدی خود حرکت انقلابی جمعیت های تظاهر کننده را پرشتاب و با توان ‏ساختند.
‏قیام ۱۵ خرداد نقطه ی عطفی در تاریخ مبارزات ملت قهرمان ایران است، که رهبری ‏داهیانه ی امام خمینی« قدس سره» و یاری روحانیان انقلابی‏ ‏ در تداوم آن، طی یک دوره ‏ی پانزده ساله، نقش اساسی داشته است. و در همه ی آن سال ها سال روز ۱۵ خرداد هیچ ‏گاه در سکوت و خاموشی سپری نشد؛ زیرا که ۱۵ خرداد برای امت قهرمان و شهید پرور
۳
‏ایران، از اهمیت و اعتبار ویژه ای برخوردار بوده و خواهد بود.   
۱۵ ‏خرداد، روز قیام خونین مردم جان برکفی بود که، به نام اسلام و برای اسلام به ‏میدان آمدند و علیه نظام ستمشاهی شوریدند. ۱۵ خرداد روز آغاز نهضت مقدس اسلامی، روز ‏عصیان علیه طاغوت و طاغوتیان و روزی بود که ملت ایران زیر بیرق اسلام گرد آمد و ‏برای مقابله با دشمنان اسلام و قرآن وارد صحنه شد و پشت رژیم ستمشاهی را به لرزه ‏انداخت.
‏در سحرگاه ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، دژخیمان رژیم ستمشاهی به خانه ی امام در قم یورش ‏بردند و امام خمینی« قدس سره» را که سه روز پیش از آن، به مناسبت عاشورای حسینی در ‏مدرسه ی فیضیه، طی سخنان کوبنده ای پرده از جنایات شاه و اربابان امریکایی و ‏اسراییلی او برداشته بود، دستگیر و دور از چشم مردم به زندانی در تهران منتقل ‏کردند.
‏هنوز چند ساعتی نگذشته بود که خیابانهای شهر قم زیر پای مردان و زنان مسلمان و ‏انقلابی که به قصد اعتراض از خانه هایشان بیرون آمده و به حمایت از رهبرشان فریاد ‏برآورده بودند، به لرزه در آمد. همین صحنه، در همان روز در تهران و چند شهر دیگر

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x