دانلود مقاله قبرس ۳۴ ص

دانلود مقاله قبرس ۳۴ ص

دانلود مقاله قبرس ۳۴ ص

دانلود-مقاله-قبرس-34-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏مقدمهکلی
‏قبرس در گوشه شرق دور متعلق به دریای مدیترانه قرار گرفته است، یعنی در شمال ترکیه، شرق سوریه، از جنوب مصر و غرب آن یونان است.
‏بعلت موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که دارد یک نقطه مرکزی میان شرق و غرب ، شمال و جنوب است.
‏فضایی حدود km2‏ ۲۵۱/۹ را در بر می گیرد. و سومین جزیره بزرگ مدیترانه محسوب می شود، طول مدیترانه ای آن حدود ۲۲۵ کیلومتر است در حالیکه بیشترین عرض آن ۹۷ کیلومتر است. و خط ساحلی آن حدود km‏۷۰۰ می باشد.
‏جمهوری ترکیه در قبرس شمالی ۳۸ درصد جزیره را با فضایی حدود sq.km‏ ۳۵۵/۳ می پوشاند، که بخش شمالی جزیره و حدود km‏۲۰۰ از خط ساحلی را در برمی گیرد.
‏موقعیت استراتژیکی این منطقه در چهار راه تمدن و میان سه منطقه مهم شاید مهمترین عامل در معروفیت و سابقه آشفتگی و سرکشی و حمله در جزیره باشد. اما این تاریخچه حمله، به جزیره ثروت و میراث بسیاری بخشیده است. در واقع این زمان تاریخی یک فاصله ۹۰۰۰ ساله است شامل مهاجرت بشر، تأثیرات فرهنگی ، وضعیت های هنری مذاهب زندگی و اهداف سیاسی و فاتحانه بود. و این میراث دراز مدت ماهیت و هویت جزیره شکل گرفت.
‏وقایع فوقالعاده پیروزی ها و تمدنی که جزیره با آن مواجه شد‏، بقایا و فصل تاریخی عمده ای را بر جای گذاشت لوح های باستانی ، مقبره های قدیمی ، عتیقه های برنزی و سنگی ، نمایش های رومی و یونانی و عبادتگاهها ، کلیساهای بیزانس و کلیساهای قرون وسطی و قلعه های Venetians‏ و مساجد و حرمهای به جا مانده از دوران عثمانی و همچنین آثار باقی مانده از دوره استعمار انگلیس ، متعلق به آن دوره است.
‏نقشه برداری از قبرس محصول زمین شناختی و شرایط آب و هوایی آن ، نشان دهنده ثروت فراوان این منطقه و دلیل تفاوت آن است. در فضای جغرافیایی کوچک اطراف جزیره ، محققان و دانشمندان جغرافیا می توانند شاهد قله های پوشیده از برف کوههاع پدیده های آتشفشانی ، دشت ها و فلات ها تپه ها و صخره ها، اشکوب ها و تل ها و چشم انداز
Karstic‏ باشند. این جزیره یکی از بهترین شرایط آب و هوائی مدیترانه را دارد با زمستانهای نسبتاً مرطوب و گاهی خشک و تابستانهای داغ یا آفتابی که بوسیله آب و هوای دریا اعتدال می یابد.
‏قبرس اگر چه اندازه بسیر کوچکی دارد اما شامل انواع گیاهان و انواع جانوران می شود.
‏۱۸% از کل کشور را جنگل ها پوشانده اند.
‏وضعیت جغرافیایی قبرس ، یعنی واقع شدن در شرایط آب و هوائی آفریقای شمالی و شرایط آب و هوائی سرد اروپا شمالی ، برای انواع گیاهان منطقه مطلوب است، همچنین یک توقفگاه مناسب برای پرندگان مهاجری است که از شمال به جنوب و یا برعکس مهاجرت می کنند، می باشد، البته قبرس ، پرندگان مقیم کمتری دارد و بیشتر انواع آن ها در فصل تابستان یا زمستان از آنجا می روند. همچنین پرندگان مخصوص این منطقه از جمله انواع بلبل در تمام سراسر اروپا هم یافت نمی شود، همچنین انواع حیوانات ، مارها و قوچ کوهی این منطقه منحصر به فرد هستند.
‏۳۸% این منطقه در بخش شمالی را می توان گفت کشف نشده است. و هیچ ارزش توریستی ندارد . همگی می دانند که در سال ۱۹۷۴ این جزیره تقسیم شد. ترکها تمام منطقه زیبا و حاصلخیز آنرا اشغال کردند اما فضاهای ساحلی Limassoi , paphos‏ دست نخورده باقی ماند. در واقع می توان گفت که این نوعی کشف تویستی Famayosta , Kyrenia‏ می باشد:
‏این منطقه در قسمتی که به یونان نزدیک می شود از لحاظ سرگرمیهای سیاسی بسیار معروف است و از سال ۱۹۷۴ با تحریم کردن منطقه شمالی باعث حفظ مناطق اشغالی و بقیه جزایر مارتینک شد. این کار مثبت فقط به نفع خود آنها بود. فدائیان با وفای پرورش داد که می توانستند هر ساله در مناطق مختلف آب و هوایی این منطقه وجوّ مساعد آن به تفریح بپردازند. این منطقه با بازسازی صنایع توریستی در بخش جنوبی مشاغلی بسیاری ایجاد نمود که چشم اندازهای زیبای آنرا با خیابان بندی از شکل انداخت و در عوض رستورانهای Fast Food‏ ایجاد شد. در عوض در بخش جنوبی آن از لحاظ تجاری رونق زیادی دیده نشد. در بخش نزدیک به ترکیه طرحهای توسعه ای پیشنهاد گردید و اوضاع مالی بین المللی مردم را به این منطقه

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x