دانلود مقاله قارچ کامبوجا ۲۲۹ ص

دانلود مقاله قارچ کامبوجا ۲۲۹ ص

دانلود مقاله قارچ کامبوجا ۲۲۹ ص

دانلود-مقاله-قارچ-کامبوجا-229-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۴
‏ ‏ ‏ ?
‏مقدمه :‏
‏قارچ کمبوجا که متشکل از کشتهای همزیست سلولهای مخمر از دسته ساکاروز ماسیس (Saccharomyces‏ ) باباکتری های میله های شکل زیلی نوروم (Xy linorom‏ ) ویک توده تقریبا کرم رنگ ژله ای مانند ،به ندرت ممکن است چندین نفر درروز به WILD ROSE COLLEGE ‏ مراجعه نکنند و خواهان اطلاعاتی در مورد چای کمبوجا ویا ((چای قارچ))نباشند.
‏لذا این بهترین فرصت است که مجموعه اطلاعات طبی که نمایانگر کلیه خواص ومنابع این گیان معجزه گر است تنظیم شود وبه علاقه مندان ارائه شود.
‏نخستین اطلاعات مربوط به کمبوجا نشانه گرقدمت ۲۰۰۰ ساله این گیاه است براساس مدارک موجود نام این قارچ از نام یک پزشک ژاپنی به نام کمبو گرفته شده است ،گرچه کمبوجا نام نوعی قارچ است، اما در واقع به عنوان یک نوشیدنی موردمصرف قرار می گیرد.
‏۱- Wild ros college‏ مرکز پژوهشی است در شهر Calgary‏ کانادا که تحقیقات گسترده ای در مورد امراض توسط انواع داروهای گیاهی انجام میشود
‏مکانیسم عمل:این نوشیدنی، ترکیبی از چای معمولی وشکر می باشد که با استفاده از قارچ کمبوجا تخمیر شده وساختار شیمیایی آن تغییر کرده است.معمولا تولید فراوردهای تخمیری در دو مرحله انجام می شود.
‏۱- فاز رشد میکرو ارگانیسم ها ( موجودات ذره بینی )
‏۲- فاز تشکیل فراوردها بوسیله سلولهای بالغ که از لحاظ بیو شیمیایی اسیدیته محیط ، میزان هوادهی (اکسیژن رسانی) ودرجه حرارت مناسب، عمل تخمیر را کنترل می کند، اسید گلو کورونیک موجود در این نوشیدنی که در اثر تخمیر چای شیرین در تاریکی ودر حرارت مناسب ایجاد می شود ، برای ساخت پلی ساکارید ها ی مهمی نظیر ماده اصلی سازنده غضروف وماده مخاطی وزجاجیه چشم بکار رفته است ووجود آن باعث دفع مواد زائد وسموم از بدن می شود.
‏- تاثیرات مصرف:
‏بسیاری از متخصصان کمبوجا، نوشیدن این چای تخمیر شده را بعنوان یک ماده مدرن توصیه می کنند. انها همچنین معتقدند این چای بر بیماری آرتریو-
‏اسکلروز یا( گرفتگی شریانهای خونی ) که موجب سکته می شود، موثر است. این نوشیدنی نه تنها یک ماده موثر در درمان بیماری ها میباشد ، بلکه به عنوان تنظیم کننده کار اندامهای داخلی بدن بویژه کبد نیز مطرح می شود.خاصیت دیگر کمبوجا تاثیری است که در عادی سازی غشاء سلولی دارد. حتما می دانید که هم سلولهای بدن دارای دیواره بسیار نازکی هستند که به آن غشاءیعپرده سلول می گوینداین پرده برخلاف نامش ، هیچ شباهتی به پرده اتاق ندارد ، بلکه یک غشاء زنده وفعال است.
‏به این معنی که ورود وخروج مواد را به داخل سلول کنترل میکند. اگر این حالت زنده وفعال بودن غشای سلول به دلیلی از بین برود ورود وخروج قندونمک از کنترل خارج می شود. بعضی مواد که نباید وارد سلول شوند،وارد می شوندوبعضی ها که نباید از آن خارج شوند ، خارج می شوند واین وضع منجر به انواع بیماری های سخت وهولناک می شود. از تجربیات مصرف کنندگان چای کمبوجا بر می آید که این ماده می تواند فلور روده ای را تنظیم کند، (در اصطلاح به باکتری های داخل روده ،فلور می گویند) کمبوجا هم مانند چای ترش ودوغ، خمعیت باکتری های روده را افزایش می دهد وآنها را به حد طبیعی ولازم می رساند. کمبوجا غیر از آن که سلولهای بدن را مقاوم می سازد متابولیسم را نیز هماهنگ می کند. از خواص دیگری که برای ا ین نوشیدنی بر-شمرده اند ،ایفای نقش کمبوجا بعنوان آنتی بیوتیک است، یعنی در مواردی مشاهده می شود که اثرات ضد میکروبی دارد. خاصیت بسیار مهم دیگر کمبوجا برقراری تعادل در حالت اسیدی- قلیایی بدن است. می دانیم که به طور طبیعی مایعی که سلولهای بدن در آن شناور هستند،حالت اسیدی ضعیف دارند.نیز می دانیم که بسته به نوع موادی که هر فرد در رژیم غذائیش مصرف می کند،محیط بدن می تواند از حالت اسید خارج شود وقلیای گردد.
۴
‏ ‏ ‏ ?
‏محیط اسیدی،لازمه انجام بسیاری از فعل وانفعالات شیمیایی بدن یا همان متابولیسم است . بنابر این درصورتی که محیط سلولهای بدن قلیایی گرددبسیاری از واکشهای شیمایی درون سلولی بدن روی می دهد. نتیجه این تغییر محیط از حالت اسیدی به قلیایی ،مناسب شدن محیط برای پیدایش صدها بیماری سخت ومهلک است . کمبوجا می تواند این تعادل ظریف حالت اسیدی رادر بدن ایجاد کند و آنرا حفظ کند. همچنین کمبوجا واکنش شیمایی مرسوم به گلیکولیز را کاهش می دهد. گلیکولیز به عملی گفته می شودکه درون سلول های ماهیچه بدن روی میدهد وطی آن گلیکوژن (که قند ذخیره شده در داخل بدن است) شکسته شده ومورد استفاده قرار می گیرد ولاکتیک آزاد می شود.
‏اسید لاکتیک همان ماده اضافی یا زائد است که موجب خستگی ماهیچه ها می شود هر چه اسی لاکتیک کمتر تولید شود، خستگی عضله ها دیرتر یا کمتر روی می دهد. پزشکان معتقدند چای کمبوجا یک ماده غذایی مکمل به حساب می آید
‏که مصرف آن سیستم دفاعی بدن را تقویت کرده وموجب جلوگیری از بیماری ها می شود. دکتر ماکیسم بینگ در سال ۱۹۲۸ در باره این قارچ نوشت: قارچ کمبوجا دارای ماده موثر برای مقابله با سختی رگها وعروق ، نقرس وتنبلی رودهاست. مصرف این چای بویژه آثار مطلوبی در رفع سختی رگهای کلیه و
‏مویرگهای مغزی دارد ولی در مقابله به سختی رگهای قلب از تاثیر کمتری برخوردار است. کامبوجا ارگانیسمی است کهباید آنرا به دقت پرورش داد وگفته می شود که دریافت وجه در ازای آن ممنوع می باشد یعنی همواره باید آنرا به دیگری هدیه داد.
‏با گذشت زمان وانجام تحقیقات مختلف ، افسانه کامبوجا وخواص گوناگون آن هرروز بیشتر روشن وثابت می شودبه طوری که این نوشیدنی نه تنها یک ماده موثر در درمان بیماری ها میباشد بلکه به عنوان تنظم کننده کار اندام های داخلی بدن بویژه کبد مطرح می شود .
‏ازآغاز سال های ۱۹۸۰ میلادی در اروپا وآمریکا مشاهده افتتاح انواع موسسات ومراکزی بوده ایم که داروها ومواد طبیعی وگیاهی را ارائه می دهند .اقلام مذکور دقیقا جایگزین انواع قرصها وشربتها وبه طور کلی داروهای نسخه ای شده اند،اما بدون داشتن عوارض سوءجانبی داروهاوفراوردهای شیمیایی باید متذکر شویم که یکی از اقلام بسیار مهم صادراتی چین به سایر کشورها انواع گیاهان دارویی است .قارچ کمبوجا یا قارچ (معجزه گر) یکی از این مواد طبیعی است که بخصوص در سال های اخیر در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است . استفاده کنندگان ازین قارچ شادابی سلامت وکامیابی خودرا مدیون این قارچ میدانند . امیدواریم شما نیز به نتیجه مذکور دست یابید وشاهد منافع سرشار کمبوجا باشید.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x