دانلود مقاله فناوری نانو چیست ۲۵ ص

دانلود مقاله فناوری نانو چیست ۲۵ ص

دانلود مقاله فناوری نانو چیست ۲۵ ص

دانلود-مقاله-فناوری-نانو-چیست-25-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۵ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏فناوری نانو چیست؟
‏علم نانو و علوم مرتبط با آن جدید نیستند چرا که صدها سال است که شیمیدانان از ‏تکنیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی علم نانو در کار خود استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که ‏بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شباهت به تنکنیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های امروزی نانو نیست. پنجره های ‏رنگارنگ کلیساهای قرون وسطی، شمشیرهای یافت شده در حفاری های سرزمین های مسلمان ‏همگی گویای این مطلب هستند که بشر مدت هاست که از برخی شگردهای این فناوری در بهینه ‏کردن فرایندها و ساخت باکیفیت تر اشیاء بهره می برده است اما تنها به دلیل پیشرفت ‏کم فناوری و نبود امکانات امروزی مانند میکروسکوپ نیروی اتمی، میکروسکوپ تونلی ‏پیمایشی و غیره نتوانسته حوزه مشخصی برای این فناوری تعیین کند.
‏اولین بار ‏ریچارد فیمن در سال ۱۹۵۹ طی سخنرانی خود با بیان امکان به راه اندازی فرایندی برای ‏دستکاری اتمها و مولکولها با استفاده از ابزارهای دقیق سبب شده تا افکار به سمت ‏توسعه چنین امکانی متمایل شوند. در سال ۱۹۷۴، پروفسور نوریو تانیگوشی، مدرس دانشگاه ‏علوم توکیو، نخستین بار واژه “فناوری نانو” را بکار گرفت. او در مقاله ای با نام “‏مفهوم اساسی فناوری نانو” اشاره می کند که فناوری نانو اساسا مجموعه ای از ‏فرایندهای تفکیک، ادغام و تشکیل مواد در حد یک اتم یا یک مولکول است. در دهه ۱۹۸۰
‏۲
‏ایده یاین تعریف به طور وسیع تر توسط دکتر درکسلر (نویسنده کتاب های موتور خلقت‏) ‏مورد بررسی قرار گرفت.
‏فناوری نانو و نانوعلوم در اوایل دهه ۱۹۸۰ با تولد علم ‏کلاستر و اختراع میکروسکوپ تونلی پیمایشی آغاز به کار کرد. این توسعه سبب کشف ‏فلورین در سال ۱۹۸۶ و نانولوله های کربنی در مدت چند سال بعد شد.
‏تحول دیگر این ‏فناوری مربوط به ساخت نانوکریستالهای نیمه هادی بود که منجر به افزایش شدید تعداد ‏نانوذرات اکسید فلزی نقاط کوانتوم گردید. میکروسکوپ نیروی اتمی ۵ سال بعد از ‏میکروسکوپ تونلی پیمایشی اختراع شد تا با کمک آن بتوان اتمها را بررسی کرد.
‏فناوری نانو یک زمینه بین رشته ای است که در محدوده علوم کاربردی مختلفی نظیر ‏فیزیک، مواد، الکترونیک و غیره وارد شده است. فناوری نانو خود به تنهایی علم نیست ‏بلکه با استفاده از آن می توان به کاربردی کردن علوم مختلف کمک کرد. فناوری نانو به ‏سه صورت تعریف می شود:

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x