دانلود مقاله فلسفه ۵۷ ص

دانلود مقاله فلسفه ۵۷ ص

دانلود مقاله فلسفه ۵۷ ص

دانلود-مقاله-فلسفه-57-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۷۱ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏فلسفه
‏به اطلاع خوانندگان عزیز می رساند جزوه حاضر بدلیل ناخوانا بودن جزوه دست نویس که در اختیار اینجانب بود,‏ جهت استفاده
‏بهتر دوستان تهیه شده است .
‏فلسفه:
‏فلسفه و تعریف آن:
‏۳
‏به اختصار باید گفت که فلس‏ف‏ه فعالیتی است که فیلسوف انجام می دهد. پس اگر بتوانیم آن چه را که فلاسف‏ه‏ انجام می دهند بررسی و روشن سازیم، می توانیم تا حد زیادی پی به ماهیت فلس‏ف‏ه ببریم. بعضی از فلاسفه، فلسفه را به عنوان رشته یا شعبه ای از معارف و دانش های بشری فرض کرده اند اما دسته ای دیگر این جنبه را انکار کرده بر آنند که مسائلی که از دیرباز مورد بحث فیلسوفان واقع می شوند، اکنون ‏در علوم مختلف مورد مطالعه قرار می گیرند. روی این اصل فلسفه نمی تواند به عنوا‏ن رشته ای مستقل در میان رشته ها‏ی‏ ‏دانش بشری باشد. به نظر این گروه فلسفه نوعی فعالیت است و این خود دو دسته است:
‏فلسفه به مثابه ی فعالیت محدود تجزیه و تحلیل واژگان و عبارات.‏(تحلیل زبان)
‏فلسفه به مثابه ی تحلیل منطقی.
‏از بُعد لغوی، واژه ی فلسفه از دو کلمه ی یونانی ‏فیلو + سوفیا Sophia philia‏ می آید که اولی، معنی عشق و محبت و دومی به معنای حکمت است. بنابراین فلسفه یعنی دانش دوستی. و فیلسوف یعنی دوستدار‏ دانش، ‏این مفهوم سقراطی در برابر مفهوم سوفسطایی قرار می گیرد که در آتن باستان ‏فردی ‏بود که حکمت را به قصد کسب پول تدریس می کرد(در معرض فروش قرار میگیرد).
‏سئوال از بُعد فرهنگی اهمیت فلسفه در این است که به تعبیر جان دیویی کوششی است در راستای روشن ساختنِ اهدافِ اساسی زندگی. بنابراین فلسفه از دیرباز و حتی در دوران هایی که زیر سلطه ی الهیات ‏قرار گرفته بود‏ کشف حقیقت و سودای کشف حقیقت و زندگی بر مبنای حقیقت را ‏

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x