دانلود مقاله فعال‌سازی چشم سوم ۳۱ ص

دانلود مقاله فعال‌سازی چشم سوم ۳۱ ص

دانلود مقاله فعال‌سازی چشم سوم ۳۱ ص

دانلود-مقاله-فعال‌سازی-چشم-سوم-31-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۳ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏فعال‏‌‏سازی چشم سوم
‏ ‏
‏چشم سوم با اسامی مختلف از جمله چشم معرفت، چشم بصیرت، چشم دل، چشم درون، تیسراتیل و آجنا خوانده می‏‌‏شود و جایگاه آن در کالبد اثیری و منطبق بر پیشانی در جسم فیزیکی است.
‏برخی دانشمندان اعتقاد دارند که چشم سوم محلی برای دریافت ادراکات فراحسی، الهام و اشراق و وسیله‏‌‏ای برای ارتباط موجودات با یکدیگر در جهان هستی می‏‌‏باشد. از طریق آنجا می‏‌‏توان با عوالم و موجودات ماورائی و همچنین با ورای ابعاد مکانی و زمانی ارتباط برقرار ساخت. همچنین با کمک آنجا می‏‌‏توان هاله‏‌‏ها را دید.
‏برای رؤیت هاله، لازم است که تمرینات باز کردن چشم سوم را انجام دهید، تا چشم سوم خود را تحریک کرده، قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید. این کار شما را قادر می‎‏سازد که انرژی اطراف سوژه‏‌‏ را دریافت کنید. البته بدون انجام این کار هم دیدن هاله‎‏ی تک‏‌‏رنگ‏‌‏ ممکن است، اما اگر چشم سوم شما تحریک و باز نشده باشد، دیدن هاله‎‏ی یک موجود زنده بسیار مشکل خواهد بود.
‏به یاد بیاورید که وقتی خیلی خیلی خسته و کاملاً فرسوده‏‌‏اید چه حالی دارید؟ به یاد بیاورید که چه احساسی دارید وقتی برای روزها نخوابیده‎‏اید و به سختی می‎‏توانید چشمهایتان را باز نگه دارید؟ به یاد بیاورید که چه احساسی دارید وقتی چشمهایتان دست از تلاش برای بسته شدن بر نمی
‎‏دارند؟ به یاد بیاورید که چه حالی دارید وقتی که با چشمهایتان می‎‏جنگید تا آنها را باز نگه دارید؟
‏تجسم این حالتها با تمرکز و توجه کامل، در شما احساسی برمی‎‏انگیزد، مانند اینکه تلاش می‎‏کنید یک پرده‎‏ی خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند کنید. در چنین حالتی ماهیچه‎‏های چشمهایتان خوب پاسخ نمی‎‏دهند، بنابراین کار شما تقریباً بطور کامل ذهنی است.
‏چند لحظه صبر کنید تا این حالت را به خوبی مجسم کنید. کوشش برای باز نگه‏‌‏داشتن چشمان خسته، یک تحریک ذهنی قوی در چشم سوم ایجاد می‎‏کند و به تدریج باعث باز شدن آن می‎‏شود. اما چگونه؟
‏این فعالیت گشایشی ذهن ، آگاهی جسمی شما را در محل چشم سوم‏ ‏ متمرکز می‎‏کند. هنگامی که آگاهی جسمی شما در یک قسمت از بدنتان متمرکز می‎‏شود و شما آن ناحیه را تحت نفوذ ذهنی خود قرار می‎‏دهید، کالبد انرژی خود را در آن ناحیه به نحوی پویا تحریک می‎‏کنید. اگر این فعالیت ذهنی به اندازه کافی ادامه پیدا کند و تلاش ذهنی کافی صرف آن شود، چشم سوم شما شروع به باز شدن خواهد کرد.‏
‏اگر شما فعالیت گشایشی ذهن را هنگامی که در حالت آرامش هستید و موضوعی در میدان دید شما قرار دارد ( و بطور مستقیم در حال نگاه کردن به آن نیستید ) انجام دهید، دید هاله‎‏ای خودبخود ایجاد خواهد شد.
‏فعالیت گشایشی ذهن که در اینجا شرح داده شد، شبیه تکنیک‎‏های دیداری باز کردن چاکرا است که توسط اکثر استادان کار با انرژی و پیشرفت قوای ذهنی تدریس می‎‏شود. فقط به مراتب قوی‏‌‏تر و مؤثرتر است. تمرینهای دیداری کار با انرژی به تنهایی ضعیف و کند هستند و یادگیری و استفاده از آنها مشکل است.
‏توصیه: مرکز بین دو چشم (روی پیشانی) را به نرمی با ناخن بخارانید. این کار به شما کمک خواهد کرد که این نقطه را با آگاهی جسمانی خود به دقت هدف بگیرید.
‏آگاهی جسمانی خود را به ناحیه بین چشمهای خود منتقل کنید. با تمرکز کامل از این ناحیه آگاه شوید. این ناحیه را به صورت ذهنی بالا بکشید. چنان که گویی تلاش می‎‏کنید پلکهایتان را به زور باز کنید. اما به ماهیچه‏‌‏هایتان در این ناحیه اجازه ندهید که منقبض شوند یا به هر صورت دیگر پاسخ بدهند ( این تلاش کاملاً ذهنی است).
‏احساس خود را به دقت مورد توجه قرار دهید. تصور کنید که چشمهایتان خیلی سنگین شده‎‏اند؛ به آنها اجازه دهید که بسته شوند، و چند بار پلکهایتان را به‏‌‏هم بزنید. توجه کنید که برای این کار از کدام ماهیچه‏‌‏ها استفاده می‎‏کنید.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x