دانلود مقاله فسیل (سنگواره)

دانلود مقاله فسیل (سنگواره)

دانلود مقاله فسیل (سنگواره)

دانلود-مقاله-فسیل-(سنگواره)لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۳ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏مقدمه
‏واژه فسیل (سنگواره) از کلمه لاتینی فسیلس گرفته شده که به معنای درآوردن چیزی از طریق حفاری است. موضوعی که مورد مطالعه این علم قرار می گیرد شامل بقایا یا نشانه های حیوانات و گیاهانی است که زمانی بر روی کره زمین می زیسته اند.
‏کلیات
‏الف ) علم دیرینه شناسی (Paleontology)
‏واژه پالئونتوژی از سه کلمه پالئوس (Paleos)‏ به معنی قدیمی ، اُنتا (Onta)‏ به مفهوم موجودات و لوگوس (Logos) ‏ ‏به معنای شناخت ترکیب شده است و منظور علم و شناسائی تمام موجودات زنده در زمانهای گذشته زمین شناسی با توجه به ساختمان ،‌روابط ارثی و ژنتیکی ، رده بندی و تکامل آنان می باشد.
‏.‏علم پالئونتولوژی اصولاً شامل دو قسمت است:
‏۱. پالئوزئولوژیPaleozoology)‏ (‏ : که درباره‌ جانوران گذشته زمین بحث و تحقیق می شود. به این علم امروزه پالئونتولوژی جانوری اطلاق می شود.
‏۲. پالئوبوتانی (Paleobotany) ‏ ‏: که علم بررسی گیاهان در ادوار مختلف زمین شناسی است. پالئونتولوژی جانوری خود به دو بخش دیرینه شناسی بی مهره گان (Invertebarte Paleonetology)‏ و دیرینه شناسی مهره داران (Vertebrate Paleonetology)‏ تقسیم می گردد. سرانجام رشته دیگری از فسیل شناسی به نام میکروپالئولوژی (Micropaleonetology)‏ خوانده می شود که مطالعه فسیلهای میکروسکپی اعم از جانوری یا گیاهی را شامل می گردد.
‏۲
‏شکل۱- دیرینه شناسان

‏فسیل شناسی
‏فسیل‌شناسی بحث درباره گیاهان و جانورانی است که سابقاً ‌در سطح زمین زندگانی کرده اند بقایا و اثراتی را که از گیاهان و جانوران در ته نشین های مختلف زمین دیده می شود فسیل می نامند بنابراین فسیل شناسی را می توان به دو قسمت تقسیم نمود:
‏۱-فسیل شناسی گیاهان
‏۲- فسیل شناسی جانوران
‏     ‏

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x