دانلود مقاله عوامل متمایز کننده در MRI 12 ص

دانلود مقاله عوامل متمایز کننده در MRI 12 ص

دانلود مقاله عوامل متمایز کننده در MRI 12 ص

دانلود-مقاله-عوامل-متمایز-کننده-در-mri--12-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۱ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏عوامل متمایز کننده در MRI‏ Contrast Agents ‏
‏امروزه ‏بعنوان عامل متمایز کننده در MRI‏ مورد استفاده قرار می گیرند.
‏در ۱۵ سال قبل هدف اصلی دانشمندان گسترش نشانه گذاری و پاسخی برای ‏ اساسی برای گسترش حساسیت بالای ‏ بود.
‏از نشانه گذاری آلبومین سرم انسان برای توسعه عوامل آنژیوگرافی و تشخیص مولکولهایی با غلظت های کم استفاده می شود.
‏با روشهای مختلف می توان سلول هایی که در MRI‏ قادرند با Gd‏ کی لیت بسازند را مشخص کرد. نهایتاً با ویژگی تغییر جهت پارامغناطیسی کمپلکس ‏ می توان یک سری جدید عوامل متمایز کننده (CA)‏ که مبنی بر انتقال سیگنال مولکول آب و ویژگی تبادل پروتونهای CA‏ و واکنش بین مولکولهای آب با لانتایند بهره برداری کرد.
‏تفکیک فضایی بسیار عالی و ظرفیت برجسته بافت های مختلف، موفقیت گسترده در زمینه MRI‏ را در تشخیص های پزشکی بوجود آورده اند.
‏تمایز در MRI‏ در نتیجه یک تأثیر و تأثر فاکتورهای زیادی از کمپلکس که شامل رابطه زمان های آسایش ‏ و ‏ و دانسیته پروتون بافتها و پارامترهای مفید دیگر می باشند.
‏تمایز در MRI‏ می توان بوسیله عامل متمایز کننده مناسب افزایش پیدا کند. در واقع این نشان می دهد که عوامل متمایز کننده باعث تغییر سرعت آسایشی پروتون آب می شود که این اطلاعات فیزیولوژی همراه با این
‏۲
CA‏ ها برتر از ‏ تفکیک آناتوی معمولی بدست آمده در غیاب CA‏ هستند.
CA‏ ها بطور وسیع در پزشکی برای تشخیص اندام تخریب شده و شکستگی سد مغزی ‏–‏ خونی رو عوامل ناهنجار در تصفیه کلیه و جریان خون در بافتها مورد استفاده قرار گیرند. از کاربردهای دیگر می توان نشانگذاری تومور را که پیوسته تحت گسترش قرار دارد نام برد.
‏هر روز حدود ۳۵% معالجات MRI‏ ، از CA‏ ها استفاده می شود. برخلاف CA‏های مورد استفاده در مغز نگاری کامپیوتری و درمانهای هسته ای، CA‏ های MRI‏ بطور مستقیم در تصویر مشخص نیستند. CA‏ ها روی زمانهای آسایش پروتونهای آب و در نتیجه روی شدت سیگنال NMR‏ تأثیر می گذارند.
‏بطور کلی هدف CA‏ ها کاهش ‏ برای دستیابی به یک سیگنال شدید در زمانهای کوتاه و نسبت سیگنال به نویر بهتر و تنها با یک اندازه گیری است.
CA‏ هایی که مشخصاً ‏ برای دستیابی به یک سیگنال شدید در زمانهای کوتاه و نسبت سیگنال به نویر بهتر و تنها با یک اندازه گیری است.
CA‏ هایی که مشخصاً ‏ را کاهش می دهند مثبت و آنهایی که تأثیری بیشتری روی ‏ دارند. منفی گویند. الکترونهای جفت نشده بطور قابل ملاحظه ای ‏ و ‏ را کاهش می دهند. بنابراین بیشتر روی کمپلکسهای فلزی پارامغناطیس تحقیقات به عمل می آید.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x