دانلود مقاله علل مختلفی که باعث فرسودگی و تخریب سازه های بتنی می شوند ۴۰ ص Copy

دانلود مقاله علل مختلفی که باعث فرسودگی و تخریب سازه های بتنی می شوند ۴۰ ص Copy

دانلود مقاله علل مختلفی که باعث فرسودگی و تخریب سازه های بتنی می شوند ۴۰ ص Copy

دانلود-مقاله-علل-مختلفی-که-باعث-فرسودگی-و-تخریب-سازه-های-بتنی-می-شوند-40-ص--copyلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴۱ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۲
‏علل مختلفی که باعث فرسودگی و تخریب سازه های بتنی می شوند – علائم هشدار دهنده که کار مرمت را الزامی می دارند.
‏۱- علل فرسودگی و تخریب سازه های بتنی
(CAUSES OF DETERIORATIONS)
‏علل مختلفی که باعث فرسودگی و تخریب سازه های بتنی می شود همراه با علائم هشدار دهنده دیگری که کار تعمیرات را الزامی می دارند، در نخستین بخش از کتاب مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند:
‏ ‏۱-۱‏- ‏نفوذ نمکها
‏ (INGRESS OF SALTS)
‏نمکهای ته نشین شده که حاصل تبخیر و یا جریان آبهای دارای املاح می باشند و همچنین نمکها‏ی‏ی که توسط باد در خلل و فرج و ترکها جمع می شوند، هنگام کریستالیزه شدن می توانند فشار مخربی به سازه ها وارد کنند که این عمل علاوه بر تسریع و تشدید زنگ زدگی و خوردگی آرماتورها ب‏ه ‏واسطه وجود نمکهاست. تر وخشک شدن متناوب نیز می تواند تمرکز نمکها را شدت بخشد زیرا آب دارای املاح، پس از تبخیر، املاح خود را ب‏ه ‏جا می گذارد.
‏ ‏۱-۲‏- ‏اشتباهات طراحی
‏ (SPECIFICATION ERRORS)
‏ب‏ه ‏کارگیری استانداردهای نامناسب و مشخصات فنی غلط در رابطه با انتخاب مواد، روشهای اجرا‏ی‏ی و عملکرد خود سازه، می تواند به خرابی بتن منجر شود. به عنوان مثال استفاده از استانداردهای اروپا‏ی‏ی و آمریکا‏ی‏ی جهت اجرای پروژه هایی در مناطق خلیج فارس، جا‏ی‏ی که آب و هوا و مواد و مصالح ساختمانی و مهارت افراد متفاوت با همه این عوامل در شمال اروپا و آمریکاست، باعث می شود تا دوام و پایا
‏۲
‏ی‏ی سازه های بتنی در مناطق یاد شده کاهش یافته و در بهره برداری از سازه نیز با مسائل بسیار جدی مواجه گردیم.
‏ ‏۱-۳‏- ‏اشتباهات اجرا‏ی‏ی
‏ (CON STRUCTION ERRORS)
‏کم کاریها، اشتباهات و نقصها‏ی‏ی که به هنگام اجرای پروژه ها رخ می دهد‏،‏ ممکن است باعث گردد تا آسیبهایی چون پدیده‏ء‏ لانه زنبوری، حفره های آب انداختگی، جداشدگی، ترکهای جمع شدگی، فضاهای خالی اضافی یا بتن آلوده شده، ب‏ه ‏وجود آید که همگی آنها به مشکلات جدی می انجامند.
‏این گونه نقصها و اشکالات را می توان زاییده‏ء‏ کارآئی، درجه‏ء‏ فشردگی، سیستم عمل آوری، آب مخلوط آلوده، سنگدانه های آلوده و استفاده غلط از افزودنیها به صورت فردی و یا گروهی دانست.
‏ ‏۱-۴‏- ‏حملات کلریدی
  (CHLORIDE ATTACK)
‏وجود کلرید آزاد در بتن می تواند به لایه‏ء‏ حفاظتی غیر فعالی که در اطراف آرماتورها قرار دارد، آسیب وارد نموده و آن را از بین ببرد.
‏خوردگی کلریدی آرماتورهایی که درون بتن قرار دارند، یک عمل الکتروشیمیایی است که بنا به خاصیتش، جهت انجام این فرآیند، غلظت مورد نیاز یون کلرید، نواحی آندی و کاتدی، وجود الکترولیت و رسیدن اکسیژن به مناطق کاتدی در سل  (CELL)‏خوردگی را فراهم می کند.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x