دانلود مقاله عفونتهای و مسمویتهای غذایی

دانلود مقاله عفونتهای و مسمویتهای غذایی

دانلود مقاله عفونتهای و مسمویتهای غذایی

دانلود-مقاله-عفونتهای-و-مسمویتهای-غذاییلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏أ‌
‏أ
‏مقدمه
‏عفونتها و مسمومیتهای غذائی
‏عوامل آلودگی مواد غذائی که برای مصرف کنندگان مخاطره آمیز می باشند عبارتند از برخی از :
‏ ـ باکتری ها
‏ ـ ویروس ها
‏ ـ بعضی از انگلها مثل پروتوزوآ
‏این آلودگیها می توانند اولیه و یا ثانویه باشند و می توانند در انسان ایجاد بیماریهای عفونی و یا توسط سموم ایجاد مسمومیت بنمایند . در بعضی مواقع مسمومیتها و عفونتها می توانند تواماً ایجاد گردند . در این صورت ما از یک عفونت سمی صحبت می کنیم . مواد سمی متابولیکی را فقط باکتریها و قارچ ها ترشح نمی کنند بلکه بعضی از پروتوزوآها Protozoa‏ نیز قادر به ترشح سموم ایجاد Intoxication ‏ می باشند .
‏طبق نظریه Park & Harrigan ‏مسمومیتهای ایجاد شده توسط میکرو ارگانیسم ها به مراتب بیشتر از مسمومیتهای شیمیایی اتفاق می افتند . این مطلب را آمارها ی ارائه شده توسط ممالکی که از نظر استاتیستیک بسیار دقیق و معتبر می باشند نیز تأییدمی نمایند . در ممالک متحد آمریکا بین سالهای ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ حدود ۹۵۴ اپیدمی یا ۳۲۹۲۹ مورد بیماری ثبت گردیده است که همگی به علت مصرف غذای آلوده ایجاد گردیده اند .
‏أ‌
‏ت
‏جدول شماره ۱ : بیماریهای اپیدمیک ناشی از مواد غذائی بین سالهای ۷۷ تا ۸۱ در کشور آمریکا
‏تعداد مواردبیماریها ( افراد بیمار )
‏تعداد اپیدمی
‏علت ایجاد اپیدمی
‏۲۹۸۲۵
‏۶۴۶
‏باکتری ها
‏۱۸۳۰
‏۲۲۷
‏مواد شیمیائی
‏۴۰۵
‏۴۸
‏انگل ها
‏۸۶۹
‏۳۳
‏ویروس ها
‏۳۲۹۲۹
‏۹۵۴
‏جمع
‏همان گونه که در جدول شماره ۴ مشاهده میشود ، علاوه بر اینکه تعداد اپیدمی های ایجاد شده توسط باکتریها بیشتر می باشد ، تعداد افراد بیمار نیز بمراتب بیشتر از موارد مسمومیتها در اثر مواد شیمیایی است . متأسفانه در کشور های جهان سوم و حتی در بسیاری از ممالک اروپائی آمار دقیقی از اپیدمی ها وبویژه تعداد انواع مسمومیتها و بیماریهای ناشی از مصرف غذای آلوده در دسترس نیست و اغلب تعداد واقعی افرادی که به علت بیما و یا دچار مرگ می شوند به صورت نامشخص باقی می ماند . بد نیست بدانیم که متخصصین و کارشناسان سازمان بهداشت جهانی FAO / WHO ‏تعداد نوزادان شیر خوار و اطفال زیر پنج سال را در سال ۱۹۸۰در اثر اسهال های ناشی از مصرف مواد غذای آلوده جان خود را از دست داده اند پنج میلیون نفر گزارش کرده اند و این آمار تنها مربوط به کشور های جهان سوم می باشد یعنی تعداد مرگ و میر فوق الذکر در کل جهان بیشتر از این مقدار می باشد.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x