دانلود مقاله ظهور طراحی صنعتی حرفه ای ۱۳ ص

دانلود مقاله ظهور طراحی صنعتی حرفه ای ۱۳ ص

دانلود مقاله ظهور طراحی صنعتی حرفه ای ۱۳ ص

دانلود-مقاله-ظهور-طراحی-صنعتی-حرفه-ای-13-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۳ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏ظهور طراحی صنعتی حرفه ای
‏جنگ جهانی اول افزایش توانایی تولیدی امریکا را که پس از سال ۱۹۱۸ به غولی مصرفی ‏تبدیل شده بود، موجب گشت. همراه با رشد تولید انبوه بر پایه سرمایه گذاریهای عظیم، ‏تلاشی مداوم به منظور یافتن راهی برای کاهش هزینه ها و افزایش فروش صورت می گرفت. ‏استاندارد کردن و بهینه سازی، روشهای تولیدی را بهبود بخشیده و مواد جدید تا اندازه ‏زیادی هزینه محصول تمام شده را کاهش می داد، حال آنکه توجه به شکل ظاهری به همان ‏اندازه عاملی مهم در افزایش فروش به شمار می رفت. چرا که همراه با رشد تبلیغات، ‏بیشتر شکل مطرح می شد تا کیفیت محصول.
‏به هر حال در سال ۱۹۲۷ رکود آغاز شد. ‏بسیاری از شرکتهای کوچک ورشکست شدند یا در شرکتهای بزرگتر ادغام شده، روند بزرگتر ‏شدن شرکتها را تشدید کردند. در این شرایط اقتصادی بود که نسل جدیدی از طراحان صنعتی ‏پدیدار شد. آنان سوابق گوناگونی داشتند و روشها و دستاوردهایشان بسیارمتنوع بود، ‏اما در نتیجه کار آنها، به ضرورت وجود بخش تخصصی طراحی در فعالیتهای صنعتی و تجاری ‏پی بردند و آن را برای فروش و تولید انبوه لازم دانستند.
‏بسیاری از طراحان ‏صنعتی سوابقی در کارهای تبلیغی و نمایشی همچون هنرهای بازرگانی، نمایشگاهی و یا ‏طراحی صحنه داشتند، در نتیجه با کار گروهی در زمینه های تجاری و تصمیم گیریهایی که ‏مستلزم رفع اختلافات عقاید مختلف بود، آشنا بودند. در نتیجه همین سوابق، طراحان با
۲
‏تشکیلات و روشهای موسسات مشاوره ای که برای طیف گوناگونی از ارباب رجوع کار می ‏کردند، سازگار بودند.
‏طراحی صنعتی حرفه ای درامریکا
‏والتر داروین تیگ
‏سازگاری با زمینه های مختلف طراحیهای هنری، در کار ‏والتر داروین تیگ ‏، گرافیست موفقی که در ‏اواسط دهه ۱۹۲۰ به کسب تجربه در زمینه طراحی سه بعدی پرداخت، به خوبی به تصویر ‏کشیده شده است. در سال ۱۹۲۷، وی از سوی شرکت ایستمن کداک ماموریت یافت تا برای ‏دوربین و بسته بندی آن طرحهایی ارائه دهد و در سال ۱۹۲۸، با دوربین ‏وانیتی کداک ‏، مدل جدیدی را معرفی کرد. در ‏این مدل، بدنه و اتاقک تاشو به رنگهای مختلف تولید شد و دارای تزئینات فلزی با روکش ‏کروم بود و جعبه آن نیز خطوط ابریشم نما داشت. او در کار بعدی خود توجه بیشتری به ‏عوامل فنی نشان داد. مدل بنتام اسپشال Bantam Special ‏که در سال ۱۹۳۶ تولید شد، ‏دوربین کوچک دستی ای بود که برای سهولت در استفاده فقط شامل عناصر اصلی بود.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x