دانلود مقاله طیف اتم ۱۸ ص

دانلود مقاله طیف اتم ۱۸ ص

دانلود مقاله طیف اتم ۱۸ ص

دانلود-مقاله-طیف-اتم-18-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏آزمایش ریدبرگ:
‏گزیده ای از ریدبرگ:
‏متولد:۸ نوامبر ۱۸۵۴ در هالمشتد سوئد
‏وفات:۲۸ دسامبر ۱۹۱۹ در لوند سوئد
‏پدرژوهانس رید برگ اس ون ریدبرگ،و مادرش ماریا اندرسون بود.ژوهانس مدرسه را در ساحل شرقی کاتگات واقع درجنوب غربی سوئد در نیسان،در هالشتد، شروع کرد. او در سال ۱۸۷۳ دوران راهنمایی و دبیرستان را در ژیمناسیوم واقع در هالشتتد کامل کرد و در همان سال وارد دانشگاه لوند شد.دانشگاه لوند در شهر لوند در قسمت جنوبی سوئد و در شمال شرقی مالمو،دومین دانشگاه قدیمی در سوئد است که در ۱۶۶۶ تاسیس شده است.
‏ریدبرگ مدرک لیسانسش را در ۱۸۷۵ از دانشگاه لوند دریافت نمود.او در ریاضیات ادامه تحصیل داد و مقاله اش را که روی بخش های مخروطی بود برای دکترایش در ریاضیات،انجام داد که در سال ۱۸۷۹ به آن جایزه دادند.سال بعد او به عنوان مقام دانشیار ریاضیات در لوند انتخاب شد اما اکنون علایق او تمایل به ریاضیات فیزیکی داشت تا ریاضیات محض.
‏او طی دو سال که به عنوتن دانشیار ریاضیات بود،روی مسائل مربوط به الکتریسیته کار کرد.ریدبرگ در ۱۸۸۲ از مقام دانشیاری ریاضی به دانشیاری فیزیک در لوند تغییر سمت داد.
۲
‏ده سال بعد او به عنوان مدیر تولید انیستیتو فیزیک ارتقا مقام یافت.او در ۱۸۷۹ به مقام پرفسوری در فیزیک نائل شد اما به صورت موقت تا زمانیکه در مارچ ۱۹۰۱ به صورت مدرک دائمی تثبیت شد.از این زمان تا زمان باز نشستگی وی در سال ۱۹۱۹ اوکرسی دار فیزیک بود.گرچه در این زمان سلامتی اش رو به زوال بود،و در سال ۱۹۱۴ به طور جدی بیمار شد.
‏اما نهایتا او کار را در سال ۱۹۱۴ بدرود گفت و آن مقام را ترک کرد و ازآن به بعد به دانشگاه نیامد.
‏بازنشستگی آخر وی ۵ سال بعد که توان کار کردن را ئاشت بود که دست از کار کشید و این تنها چند هفته قبل از مرگ وی بود که می آمد.
‏مانه زی بان،کسی که از ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۱ دانش آموز ریدبرگ بود،سپس مدیر ریدبرگ از ۱۹۱۱تا ۱۹۱۴ ،مسئولیت تدریسی وی در ۱۹۱۴ به عهده گرفت و این ها را تا ۱۹۱۹ که به طور رسمی بازنشسته شد انجام داد.سپس نزدیکی ۱۹۲۰ وی عهده دار کرسی فیزیک ریدبرگ گردید.او زندگی نامه رید برگ را نیز نوشت.
‏مهم ترین کار رید برگ روی طیف نمایی است که در سال ۱۸۹۰ به وسیله خط های طیف عناصر مختلف یک رابطه ساده نسبتا مرتبطی را کشف کرد.او امیدوار بود که ساختار اتم را تعیین کند،اگرچه کار وی منجر به تهیه ی پایه ی نظریه ساختاری گردید،اما خودش نتوانست به این مهم نائل شود.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x