دانلود مقاله طرح پرورش گوسفند

دانلود مقاله طرح پرورش گوسفند

دانلود مقاله طرح پرورش گوسفند

دانلود-مقاله-طرح-پرورش-گوسفندلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۲ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏طرح توجیهی بره پرواری www.dam.co.sr
۱
‏موضوع طرح:
‏نگهداری و پرواربندی دویست راس بره پرواری ( سه دوره در سال ) در یک دوره ۱۰۰ روزه و تولید‏ ‏۳۱۰.‏۹‏ ‏تن گوشت قرمز در هر دوره و مجموعا ۹۳۰.‏۲۷ تن در سال.
‏سوابق طرح:
‏محل اجرای طرح در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع از اراضی شادمهر شهرستان مه ولات بخش ۱ پلاک فرعی از ۴۵ اصلی . آب شرب مورد نیاز دامداری از طریق چاه دستی که مجوز آن اخذ گردیده است و آبدهی ۲ اینچ دارد. تامین برق مورد نیاز طرح نیز قبلا از طریق شبکه سراسری و خرید امتیاز برق تامین گردیده است . مجوز های لازم از ادارات دامپزشکی ، حفاظت محیط زیست، حفاظت و بهره برداری منابع آب ، شرکت توزیع نیروی برق، ثبت اسناد و املاک، کشاورزی، بخشداری، …. ‏اخذ گردیده است وپس از تکمیل مدارک ، توسط کمیسیون صدور پروانه معاونت امور دام جهاد کشاورزی استان تحت عنوان پرورش بره پرواری صادر گردیده است.
‏تشریح طرح:
‏عملیات طرح شامل تکمیل و احداث ساختمانها و تاسیسات مورد نظر، خرید ماشین الات، خرید دام ، تامین سرمایه در گردش و بالاخره هزینه های مقدماتی طرح می باشد.
‏جهت طرح فوق زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع و به ارزش تقریبی هفتاد میلیون ریال تهیه و کارهای مقدماتی از جمله تسطیح و دیوار کشی دور انجام گردیده است که هزینه های فوق بعلاوه احداث ۲۰۰ متر مربع اصطبل ۴۰۰ متر مربع بهاربند که قبلا هزینه گردیده است سهم سرمایه گذاری متقاضی محسوب خواهد شد.
‏ساختمانها و تاسییات طرح شامل احداث و تکمیل اصطبل بره پرواری و بهاربند ( که قبلا احداث شده) انبار علوفه و مواد متراکم، خانه کارگری، سیلوی علوفه، محوطه سازی ، منبع هوایی و سایر موارد به شرح جدول شماره ۱ می باشد.
‏طرح توجیهی بره پرواری www.dam.co.sr
۲
‏ماشین آلات مورد نیاز که در آینده خریداری و در طرح مورد استفاده قرار خواهد گرفت شامل سمپاشی، الکتروپمپ، منبع،وانت پیکان، ‏ماشین موور، سمپاش و … مطابق جدول شماره ۲ طرح می باشد.
‏جهت اجرای طرح از محل اعتبارات تبصره ۲۸ قانون بودجه کل کشور استفاده خواهد شد که در صورت معرفی دستگاه مربوطه جهت بهره مندی از تسهیلات در قالب عقود مربوطه قرارداد با بانک عامل منعقد و در طی مدت یکسال مشارکت مدنی اقدام به ساخت و ساز ابنیه و احداث آن و خرید ماشین آلات و ادوات خواهد شد و مبلق دریافتی پس از دوران مشارکت، طی مدت ۵ سال بازپرداخت خواهد گردید. همچنین جهت هزینه های جاری طرح از جمله خرید دام، هزینه تغذیه و … از همین محل و به صورت کوتاه مدت یکساله تسهیلات در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت. انتظار می رود، طرح مذبور پس از شروع بهره برداری‏۲۷.۹۳۰‏ ‏ ‏تن وزن زنده، ۶۰۰ جلد پوست، ۶۰۰ دست روده و ۹۰ تن کود دامی سالیانه تولید و عرضه نماید.
‏مشخصات فنی طرح:
‏الف‏-‏زمین: زمین محل اجرای طرح قبلا تسطیح و دیوارکشی گردیده است لذا جهت احداث ابنیه فنی آماده و در ۹۰۰ متر مربع آن احداث بنا و ۳۰۰ متر مربع محوطه سازی انجام خواهد پذیرفت و با توجه به نوع خاک، نیازی به شناژ و بتون نبوده و با سنگ و شفته آهک، پی ریزی مناسب انجام خواهد شد .
‏ب- ساختمانها: ‏با توجه به شرایط آب و هوایی و الگوی ساختمانی موجود در منطقه اجرای ابنیه با آجر و ملات سیمان و رویه آستر سیمان ساخته شده و سقف انبار و اصطبل با ایرانیت پوشیده خواهد شد و خانه کارگری با آجر و ملات سیمان و سقف ضربی و نمای بیرونی سیمان و داخل گچ سفید خواهد بود.
‏فهرست بها و زیربناهای مفید مورد نیاز مطابق ضوابط صدور پروانه به شرح جدول ۱ می باشد.
‏ج- تاسیسات: جهت تامین آب مورد نیاز از آب لوله کشی مجتم‏ع‏ روستایی و با استفاده از منبع هوایی تامین خواهد شد. برق مورد نیاز طرح نیز از شبکه سراسری پس از اخذ مجوز وخرید امتیاز تامین خواهد گردید.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x