دانلود مقاله طراحی مینیمم سیستم با میکرو کنترلر ۸۰۱۹۶ ۳۶ ص

دانلود مقاله طراحی مینیمم سیستم با میکرو کنترلر ۸۰۱۹۶ ۳۶ ص

دانلود مقاله طراحی مینیمم سیستم با میکرو کنترلر ۸۰۱۹۶ ۳۶ ص

دانلود-مقاله-طراحی-مینیمم-سیستم-با-میکرو-کنترلر-80196-36-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۳۳ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
۲
‏طراحی مینیمم سیستم با میکرو کنترلر ‏۸۰۱۹۶‏
‏ در سال ۱۹۸۱ شرکت اینتل میکروکنترلر ۸ بیتی خود را با نام ‏۸۰۱۹۶‏ معرفی کرد که دارای ۱۲۸ بایت RAM‏، ۴ کیلو بایت ROM‏، دو تایمر، یک درگاه سریال و ۴ درگاه که تماماً بر روی یک تراشه بود. ‏۸۰۱۹۶‏ یک ریزپردازنده ۸ بیتی است به این معنی که CPU‏ آن در هر بار می تواند فقط بر روی ۸ بیت داده کار کند و داده های بزرگتر باید به قسمتهای ۸ بیتی شکسته شود.
‏ پس از اینکه اینتل اجازه ساخت و فروش ‏۸۰۱۹۶‏ را با شرط حفظ سازگاری کد با ‏۸۰۱۹۶‏ به سازنده گان دیگر داد، ‏۸۰۱۹۶‏ از محبوبیت زیادی برخوردار شد.
‏ این نکته بسیار مهمی است که با وجود ویژگیهای مختلف در سرعت و مقدار ROM‏ به کار رفته در انواع ‏۸۰۱۹۶‏، سازگاری کامل با ‏۸۰۱۹۶‏ اصلی و دستورالعملهای مربوطه هنوز هم وجود دارد. یعنی اگر برنامه ای برای یکی از ‏۸۰۱۹۶‏ها نوشته شود می توان آن را بر روی ‏۸۰۱۹۶‏های دیگر اجرا کرد. صرفنظر از سازنده میکروکنترلر ‏۸۰۱۹۶‏.
‏ ویژگیهای ‏۸۰۱۹۶‏ ‏
ROM‏ ۱ Serial Port 4kbytes
RAM‏ ۶ Interrupt Sources 28bytes
Timer‏ ‏ ۲
I/O Pins‏ ۳۲
۱
۳
‏ میکرو کنترلر‏۸۰۱۹۶ ‏ عضو اصلی خانواده ‏۸۰۱۹۶ ‏ است که شرکت ایتل از آن به عنوان MCS-51 ‏ یاد می کند.
‏ اعضای دیگر خانواده ‏۸۰۱۹۶‏،‏ ۸۰۵۲‏، ۸۰۳۱‏، ۸۷۵۱‏ و… می باشد.
‏۸۰۱۹۶ ‏
‏ درون ‏۸۰۱۹۶
‏در یکCPU ‏ از ثباتها ، Register‏ به عنوان مکانی برای ذخیره سازی موقت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر ثباتهای ‏۸۰۱۹۶‏ ، ۸‏ بیتی هستند.
‏ در ثباتهای ‏۸۰۱۹۶‏ فقط داده ۸‏ بیتی می تواند قرار داد. در دیاگرام زیر یک ثبات با ۸‏ بیت خود به ترتیب از با ارزشترین D7‏ تا کم ارزشترین D0‏ نشان داده شده است.
D7
D6
D5
D4
D3
D2
D1
D0
‏تعدادی از ثباتها که بیشترین کاربرد را دارند عبارتند از:
‏ A‏ (انباشتگر) B‏ ، R0‏، R1‏، R2‏، R3‏، R4‏، R5‏، R6‏، R7‏، DPTR‏ (شانگر داده) و PC‏ (Program counter‏ شمارنده برنامه) که همگی ۸‏ بیتی اند به جزء DPTR‏ و PC‏ .
‏ ثبات‏ PC‏ یا شمارنده برنامه به آدرس دستورالعمل بعدی که اجرا خواهد شد اشاره می کند. زمانی که CPU‏ که عملی را از برنامه موجود در ROM‏ واکشی می کند شمارنده برنامه افزایش یافته و به دستورالعمل بعدی اشاره می کند. این ثبات

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x