دانلود مقاله طراحی فرش ۶۸ ص

دانلود مقاله طراحی فرش ۶۸ ص

دانلود مقاله طراحی فرش ۶۸ ص

دانلود-مقاله-طراحی-فرش-68-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۶۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۲
¤‏ ‏طراحی فرش ‏
‏مقدمه
‏در هنر و صنعت فرشبافی نقشه یک بخش مهم و به تعبیری اساسی‏‌‏ترین بخش کار به شمار می رود در کنار مسائل و عوامل مهمی که تشکیل دهنده اعتبار و ارزش فرش به حساب می‏‌‏آید اصالت و هویت ملی یک یفرش از روی نقشه آن شناخته می‏‌‏شود.
‏به طور کلی هر قوم یا ملیتی دارای فرهنگ خاص خود هستند که با مطالعه بررسی و پرداختن به آن می‏‌‏توان آن قوم را از اقوام دیگر تمیز داد نقشه فرش نیز مانند یک کتاب فرهنگ یک قوم را به سادگی و زیبایی هرچه تمامتر برای ما بیان کرده و روشن می‏‌‏سازد هرگاه دریابیم که ریشه این نقوش نشات گرفته در کجا و در چه تاریخی است در واقع به ریشه عمق این نقوش و عجین بودن آن با فرهنگ آن قوم می‏‌‏پردازیم.
‏حال با توجه به گستردگی و ریشه‏‌‏دار بودن هنر فرش بافی این سئوال را مطرح می‏‌‏کنیم که ‏ ‏کدام قوم یا ملتی و در چه زمان و تاریخی توانسته است اولین نقش را روی قالی پیاده کند.
‏پاسخ دادن به این سوال بسیار مشکل و یا شاید غیر ممکن باشد زیرا هیچ سند دقیق و روشنی در مورد اینکه اولین قالی در چه زمانی و در چه مکانی بافته شده است در دسترس بشر نیست. مسلما به وجود آمدن فرش به شکل امروزی نیاز به یک سیر تکاملی بلند مدت دارد زیرا نمی‏‌‏توان قبول کرد که انسان به یک باره به این تکنیک رسیده باشد که بتواند آثار ارزشمندی را خلق نماید بنابراین باید در این خصوص به بافته
۲
¤‏ ‏طراحی فرش ‏
‏‌‏هایی که از نظر تکنیکی ضعیفتر هستند توجه کرده و آنها را مورد ملاحظه قرار بدهیم.
‏شاید اولین زیر انداز بافت دست بشر را بتوان نمد دست به در هم بردن الیاف و درگیر کردن آنها با هم بافت اطلاق می‏‌‏شود و ابتدایی‏‌‏ترین شکل آن را می‏‌‏توان (بافت) نمد دانست زیرا نمدازدرهم فروتن پشمها به وسیله فشار به وجود می‏‌‏آید همچنی با توجه به قرائن و شواهد موجود و آثار بر جای مانده از زندگی انسانها و تمدنهای قدیمی ابتدایی‏‌‏ترین نوع بافت به شکل امروزی را می‏‌‏توان پارچه گلیم دانست با تحول تکنیکی که این دست بافته‏‌‏ها در طول تاریخ داشته‏‌‏اند فرش پرزدار متجلی می‏‌‏شود فرش پرزدار نیز سیر تحول و تکاملی خاص را در طول تاریخ گذرانده تا به شکل امروزی در آمده است نقش فرش نیز به عنوان یک بخش اساسی و جدانشدنی از فرش سیر تحول و تکامل طولانی را پشت سرگذاشته است همچنان که نمی‏‌‏توان تاریخ دقیقی برای بافت اولین فرش تعیین کرد زمان مشخصی را نیز برای اولین نقش قالی نمی‏‌‏توان یافت اما در مورد نقش فرش می‏‌‏توان با استناد به سابقه هنر نقاشی و بررسیها و تحقیقات انجام گرفته توسط دانشمندان مختلف حدسهایی زد.
‏اینکه ‏چه طرحی روی فرش پیاده می‏‌‏شود این موضوع نشات گرفته از ذهن طراح و یا بافنده طرح است ‏نقاشی به عنوان یکی از اولین هنرهای طریقه انسان به شمار می‏‌‏رود. ‏و تاریخ آن به زمانهای قبل از تاریخ (مدون) می‏‌‏رسد انسان با رسم نقش‏‌‏های مختلف عقاید و نظرات خود را به وسیله آن بیان می

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x