دانلود مقاله طراحی گنبد کامپرزیتی برای مساجد با توجه به معماری ایرانی – اسلامی ۹۴ ص

دانلود مقاله طراحی گنبد کامپرزیتی برای مساجد با توجه به معماری ایرانی – اسلامی ۹۴ ص

دانلود مقاله طراحی گنبد کامپرزیتی برای مساجد با توجه به معماری ایرانی – اسلامی ۹۴ ص

دانلود-مقاله-طراحی-گنبد-کامپرزیتی-برای-مساجد-با-توجه-به-معماری-ایرانی-–-اسلامی-94-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۸۶ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏عنوان پروژه :
‏طراحی گنبد کامپرزیتی برای مساجد با توجه به معماری ‏ایرانی ‏–‏ اسلامی

‏مقدمه :
‏در طول تاریخ ‏–‏ تمدنهای سنتی به چادر، مقبره و محراب به عنوان سمبومی از عالم کائنات می‏‌‏نگریستند ایده ‏«‏خانه کیهانی‏»‏ از ارتباط دادن س‏اختمانها با آسمانها توسعه یافت. از ‏آنجا که شکل کرومی معنایی ژرف برای انسان سنتی داشت. طبیعی بود که این معنارا ازشکل مشابه دیگری منتقل کند. اصطلاحات ‏«‏چادر کیهانی‏»‏ ‏«‏چتر الهی‏»‏ ‏«‏بیضعه کیهانی‏»‏ و ‏«‏جام آسمانی‏»‏ نشانگر عقاید سنتی و معانی باطنی درباره گنبد هستند.
‏در فرهنگ اسلامی گنبد دارای تجلی زنده‏‌‏ای از جهان شناسی اسلامی است.‏ به وسیله معانی سمبرلیکی مفاهیم مرکز، دایره و کره نهفته در گنبد به تمامیت به واقعیت می‏‌‏پیوندند. یک ارتباط اساسی در این مورد که تأکید زیادی روی آن است. ایده‏‌‏ روح می‏‌‏باشد که همزمان همه موجودات را فرا می‏‌‏گیرد، ‏همان گونه که گنبد فضای محدود به خود را در بردارد و طاق آسمان که همه آفرینش را احاطه می‏‌‏کند. عبور این ‏«‏روح‏»‏ از نوک گنبد سمبول و حرکت است. این عبور را می‏‌‏توان به طرف پایین و دارای انبساط به سمت کثرت یا به طرف بالا و دارای انقباض به سمت وحدت دانست.
‏گنبد یک شکل از صورت زنده است. ایده‏‌‏ای است که در امکانات مادی تجلی می‏‌‏کند. در پیشینه صحرانشینی، گنبد شبیه به ساختمانهای گنبدی است که از اسکلتها گرد چوبی ساخته می‏‌‏شدند و روی آنها با پارچه یا پوست پوشیده می‏‌‏شد. پس از گسترش گنبدهای چربی به توسط انسانهای شهرنشین ‏–‏ معماری آجر و سنگ به عنوان ادامه آن آغاز شد و شکلهای قابل احترامی با مواد و مصالح دائمی و سنگین ساخته شد. مهارت و استادی معماران باعث

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x