دانلود مقاله طراحی لباس ۵۰ ص

دانلود مقاله طراحی لباس ۵۰ ص

دانلود مقاله طراحی لباس ۵۰ ص

دانلود-مقاله-طراحی-لباس-50-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۵۱ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

۱
‏بنام خداوند جهان‏‌‏آفرین
‏طراحی چیست؟
‏هنر طراحی سابقه بسیار کهن دارد. قدیمی‏‌‏ترین طرحها مربوط به دورانی می‏‌‏شود که بشر در غارها زندگی‏‌‏می‏‌‏کرد. نمونه‏‌‏هایی از این طرح‏‌‏ها در غارهای اسپانیا و جنوب فرانسه، روش طراحی بشر اولیه را به ما روشن‏‌‏می‏‌‏سازد. ابزار کار طراحان غارنشین از استخوان حیواناتی که برای تغذیه شکار‏‌‏می‏‌‏کردند تهیه‏‌‏می‏‌‏شد.
‏انسان و طراحی:
‏طراحی بیان تصویری فرد از حالات و ذهنیّات درونی و یا نمایش واقعیات بیرونی با مفهومی خاص است. به عبارت دیگر طراحی را می‏‌‏توان به یادداشتهای تصویری شبیه‏‌‏کرد که حاوی افکار و ذهنیات ما می‏‌‏باشد در واقع عاملی که انسان را وادار به طراحی می‏‌‏کند دیدن و یا احساس تصوراتی است که در ذهن آنها موج‏‌‏می‏‌‏زند. انسان دردوران کودکی تمایل به طراحی را در خود احساس می‏‌‏کند. کودکان با خط‏‌‏خطی‏‌‏کردن دیوار یا کاغذ، این تمایل به طراحی را در خود احساس‏‌‏می‏‌‏کنند و بروز‏‌‏می‏‌‏دهند و با این عمل اندیشه و تخیل خود را به تصویر می‏‌‏کشند.
‏کودک با این وسیله سخن‏‌‏می‏‌‏گوید. و آنچه را که حس‏‌‏کرده و نمی‏‌‏تواند بازبان بگوید به وسیله خط و رنگ بیان می‏‌‏کند.
‏ابزار و وسایل طراحی:
۲
‏وسایل عمده‏‌‏ای که در طراحی به کارمی‏‌‏روند به سه گروه زیر طبقه‏‌‏بندی می‏‌‏شوند.
‏الف) سطوح اثرپذیر
‏ب) وسایل و ابزار اثرگذار
‏ج) ابزار و وسایل فرعی و کمکی
‏الف) سطوح اثرپذیر:
‏پیش از پیدایش کاغذ طراحان آثار خود را روی دیواره غارها، پوست حیوانات، پوست درختان و یا روی سنگها و تپه‏‌‏های بزرگ نقش‏‌‏می‏‌‏بستند ولی در اثر تغییرات جوی به مرور زمان فرسوده‏‌‏شده و از بین رفته‏‌‏است. از زمانی که کاغذ به وسیله ‏«‏ تسای‏‌‏لون‏»‏ ‏اختراع‏‌‏شد وسیله تازه‏‌‏ای برای نگارش و طراحی مطرح‏‌‏گردید. کاغذ عبارت‏‌‏است از ورقه‏‌‏ای نازک که از الیاف گیاهی ساخته‏‌‏می‏‌‏شود ودر حال‏‌‏حاضر به دو صورت ‏«‏ شیت‏»‏ و ‏«‏ رول‏»‏ عرضه‏‌‏می‏‌‏شود. کاغذ شیت در ابعاد بزرگ به فروش می‏‌‏رسد که با توجه به نوع مصرف به وسیله دستگاه برش کاغذ به قطعه کوچکتر تقسیم می‏‌‏شوند. بافت و جنس کاغذها نیزمتفاوت بوده و هریک برای ابزار خاصی مناسب است. انواع کاغذها عبارتند از:
‏کاغذ پوستی ـ کاغذ کاهی ـ کالک ـ کاغذ گراف ـ کاغذ سفید نازک ـ کاغذ زبرـ برّاق گلاسه و نیم گلاسه ـ کاغذ مکنده ـ انواع مقواها، سفید و رنگی و مقوای پاستل در رنگهای مختلف، مقوای ماکت و…
‏ب) ابزار ووسایل اثرگذار:

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x