https://pinup-oyun.com/https://pin-up-bets.kz/1winpin-up kzhttps://rupinup.com/

دانلود مقاله طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی ۱۶ ص

دانلود مقاله طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی ۱۶ ص

دانلود مقاله طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی ۱۶ ص

دانلود-مقاله-طراحی-در-و-پنجره-برای-کاهش-اتلاف-انرژی-16-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۱۹ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏۱
‏طراحی در و پنجره برای کاهش اتلاف انرژی
‏ در و پنجره : ‏یکی از مهمترین بخشهایی که آلومینیوم در آن بکار می‌رود ساخت پنجره و قاب می‌باشد . ‏با توجه به انعطاف‌پذیری و نمای زیبای آلومینیوم ،در و پنجره‌های آلومینیومی در جهان طی دهه‌های اخیر پیشرفت چشمگیری کرده است‏ . ‏از آنجا که بیشترین اتلاف انرژی در ساختمان از طریق در و پنجره‌ها اتفاق می‌افتد (‏حدود ۴۰% ‏از اتلاف انرژی ساختمان از طریق پنجره‌ها صورت می‌گیرد) ‏همچنین در راستای نیل به اهدافی چون عایق سازی در برابر صدا و آلودگیهای صوتی ، جلوگیری از نفوذ گردو غبار و آلودگیهای محیط زیست و . . . ‏صنعت در و پنجره‌سازی به تکنولوژیهای جدید روی آورده است و کارشناسان به طراحی‌های ویژه و خاصی در این زمینه دست یافته‌اند .
‏در صورتیکه در زمستان به قاب پنجره و یا شیشه آن دست بزنید خواهید دید که سرد است و این تبادل حرارتی بین قاب و پنجره و شیشه با فضای بیرون است . ‏برای رفع این مشکل با استفاده از شیشه‌های ۲ ‏جداره تبادل حرارتی از طریق شیشه به حداقل ممکن خواهد رسید . ‏برای کاهش تبادل حرارتی از طریق پنجره ،استفاده از نوعی قاب آلومینیومی با عایق حرارتی که به گرمابند
‏۲
(Thermal Break) ‏معروف است توصیه می‌شود . ‏از آنجا که بحث بهینه سازی مصرف سوخت درساختمان ، در کشورمان می‌رود تا جایگاه واقعی خویش را پیدا کند و با توجه به آنکه اتلاف انرژی از طریق پنجره‌ها (‏شیشه‌ یا قاب پنجره) ‏حدود ۴۰% ‏کل اتلاف انرژی ساختمان را شامل می‌شود جهت آشنایی بیشتر با تکنولوژی شیشه‌های ۲ ‏جداره و سیستم ترمال‌بریک به هریک از این دو نوع تکنولوژی اشاره می‌شود :
D-1-1) ‏سیستم دو جداره :
‏عبور انرژی و تبادل حرارتی بین داخل و خارج ساختمان از پنجره به طریق زیر صورت می‌گیرد .
۱ . ‏بدست آوردن و یا از دست دادن انرژی غیر خورشیدی بصورتهای رسنایی و جابجایی
۲ . ‏بدست آوردن گرمای خورشید بصورت تشعشع
‏جریان حرارت غیر خورشیدی از پنجره نتیجه اختلاف دمای میان محیط داخل و خارج می‌باشد . ‏در فصول سرد پنجره‌ها گرما را از داخل به بیرون داده و در فصول گرم نیز گرما را از بیرون به داخل ساختمان وارد می‌نمایند .
‏برای مقایسه مواد مختلف از جهت میزان انتقال حرارتی از فاکتور U ‏استفاده می‌شود .

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x