دانلود مقاله ضبط ویدیو سیستمهای ضبط و پخش ۲۷ ص

دانلود مقاله ضبط ویدیو سیستمهای ضبط و پخش ۲۷ ص

دانلود مقاله ضبط ویدیو سیستمهای ضبط و پخش ۲۷ ص

دانلود-مقاله-ضبط-ویدیو-سیستمهای-ضبط-و-پخش-27-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۲۷ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏دستگاه ویدیو ‏ ‏ صفحه: ۱
‏ضبط ویدیو سیستم‏‌‏های ضبط و پخش
‏مقدمه
‏از ابتدای عرضه برنامه‏‌‏های تلویزیونی لزوم یک روش قابل اطمینان برای ضبط اطلاعات مربوط به تصویر بطوری که بتوان بلافاصله بعد از ضبط مجدداً آن را پخش و مورد ارزیابی و اصطلاح قرار داد احساس می شد چه اصلاحات می بایست قبل از پراکنده شدن هنرمندان و اجراکنندگان با بررسی صحنه های ضبط شده انجام شود. علاوه براین در ممالک پهناوری مانند امریکا که دارای مناطق زمانی مختلف است و همین طور برای پخش برنامه هائی که می بایست در یک کشور تولید و در کشور دیگر پخش شود برنامه‏‌‏های تلویزیونی بدون وجود سیستم قابل قبولی برای ضبط با امکانات محدود کننده‏‌‏ای همراه بود.
‏قبل از پاگرفتن ضبط ویدیو شرکتهای پخش برنامه های تلویزیونی از روش فیلم برداری برای کنسروبرنامه های تلویزیونی استفاده می‏‌‏کردند. برای این کار معمولاً یک دوربین فیلم برداری مقابل مونیتور قرار می گرفت و‏ از برنامه های روی صفحه فیلم می‏‌‏گرفت. طبعاً نتیجه حاصل به هیچ وجه بصورتی که امروزه مورد قبول است نبود‏‌‏. بین زمان‏ ‏ضبط و پخش همواره یک فاصله زمانی که اغلب هم طولانی تر می شد وجود داشت و اگر در صحنه‏‌‏ی اشکالات فنی وجود داشت شانس موجود برای اصطلاح آن کم و نیز گران بود.
‏دستگاه ویدیو ‏ ‏ صفحه: ۳
‏اولین دستگاه موفق ضبط مغناطیسی در سال ۱۹۰۰ عرضه شد. در این سال آقای valdemar poulson‏ دستگاه خود را که تلگرافون نام نهاده بود. به عنوان اختراع در امریکا به ثبت رساند. این دستگاه ضبط مغناطیسی سیمی بود که سیگنال حاصل از آن خیلی ضعیف و پر از نویز بود.
‏در سال ۱۹۰۶ آقای pederson ‏ و poulson‏ کشف کردند که با مغناطیسی کردن اولیه سیم در دستگاه تلگرافون سیگنال خروجی خیلی افزایش می‏‌‏ی‏افت ولی مساله ضعف نسبت سیگنال به نویز هنوز حل نشده باقی ماند.
‏در سال ۱۹۲۷ دو مهندس بنامهای carpenter ‏ وcarlson‏ متوجه شدند که با استفاده از جریان متناوب به عنوان بیاز برای نوار یا سیم مغناطیسی نتیجه حاصل به نحو بی‏‌‏سابقه‏‌‏ای اصلاح می‏‌‏شد و روش خود را در امریکا به ثبت رساندند.
‏در سال ۱۹۲۸ دکتر p fleumer‏ در آلمان اختراع یک نوار پلاستیکی را که دارای بسیاری از خواص مکانیکی مورد لزوم و با لایه‏‌‏ای از پودر ماده مغناطیسی پوشیده شده بود به ثبت رسانید. اولین اختراع در سال ۱۹۳۵ با استفاده از اکسید آهن به عنوان ماده مغناطیسی اصلاح کرد و در همین سال در اروپا اولین دستگاه ضبط مغناطیسی عرضه شد . در حین جنگ بین الملل دوم پیشرفتهای قابل توجه ای در آلمان در این زمینه حاصل شد . که نتایج بدست آمده از این دستگاه را با بازده فیلم و صفحه قابل مقایسه ساخت.
‏بعد از جنگ در سال ۱۹۴۸ یک شرکت کوچک در کالیفرنیا که در طول جنگ موتورهای برقی تولید می‏‌‏کرد. اولین دستگاه ضبط با نوار مغناطیسی را در امریکا عرضه کرد. این شرکت با ابداعات خود در ضبط ویدیو انقلابی به وجود آورد بطوری که تا سالها بعد از عرضه دستگاه مزبور در استودیوهای تولید ضبط کردن برنامه ها را ((

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x