دانلود مقاله صنعت هوایی کشور

دانلود مقاله صنعت هوایی کشور

دانلود مقاله صنعت هوایی کشور

دانلود-مقاله-صنعت-هوایی-کشورلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : ۴ صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏صنعت هوایی کشور
‏یک فرودگاه جدید در سال ۱۳۷۹ در تهران راه اندازی شد. این فرودگاه که مجهز به تکنولوژی پیشرفته و هوانوردی است برآورد شده است که حدود یک میلیارد دلار خرج آن شده است.  همکاری و سرمایه گذاری در این پروژه بوسیله سرمایه گذاران خصوصی و وابسته به دولت انجام شده است؛ که شامل آشیانه هواپیماها، غذاهای میهمانان (مسافران) در داخل هواپیماها، هتل، فروشگاههای معاف از مالیات، بنزین گیری و همچنین حمل و نقل مسافرین فرودگاه.
‏طرح اصلی:
‏در آینده نزدیک تمام پروازهایی که از فرودگاه مهرآباد انجام می شود به این فرودگاه منتقل می شود (شامل پروازهای داخلی و خارجی). مطالعات انجام شده به وسیله سازمان هوانوردی کشور، به این نتیجه رسیده که فرودگاه مهرآباد قابل بزرگ شدن نیست و باید یک فرودگاه جدید با امکانات جدید که گنجایش بیشتری را داشته باشد، بود.
‏این فرودگاه که طرح اصلی آن در سال ۱۳۴۰ داده شد و در سال ۱۳۵۰ شروع شده بود، به خاطر اوضاع سیاسی آنزمان متوقف شد. بهرحال مسئولیت ساخت این فرودگاه به عهده وزارت راه و ترابری بوده است.
‏اندازه گیری زمان ساخت:
‏عملیات ساختمانی در سال ۱۳۷۳ و در مراحل مختلف انجام شد. فاز اول این فرودگاه در سال ۱۳۷۹ تکمیل شده و قابلیت حمل ۱۲ میلیون مسافر و دویست هزار تن بار را در سال دارد. بستگی به استقبال و درخواست، طراحی فرودگاه این اجازه را میدهد که تا سقف بیست میلیون مسافر و ۳۷۵ هزار تن بار در سال و همینطور با ساخت آخرین فاز این فرودگاه تا چهل میلیون مسافر و ۷۰۰ هزار تن بار و کالا در سال انجام دهد.
‏فاز اول شامل باندی با ۴۲۰۰ متر در ۴۵ متر و ۱۰.۵ متر شانهای عریض است. جمعأ ۱۲.۸ کیلومتر راه تاکسی رو این باند را به قسمت ترمینالهای مسافران و بار، و آشیانه های این فرودگاه وصل میکند.
‏برج مراقبت:
‏برج مراقبت ۵۶.۹ متر ارتفاع و مساحت ۱۱۰۰ متر مربع را دارا میباشد. این برج با نمای شیشه ای خود ۶۸۰۰ متر مربع را در بر میگیرد. این برج مراقبت با داشتن ۷۵۵ DVOR‏ (خیلی فرکانس بالا با داشتن تمام جهات)، بوسیله یک شرکت انگلیسی بنام Fernau‏، و ۲۰۲۰ DME‏ (تجهیزات اندازه گیری مسافت) و Normarc ILS NM 7000‏ دستگاه سیستم فرود، و فراهم کردن دستگاه رایانه ای که کمک به نشستن هواپیماها می کند، تشکیل شده است.

 

دانلود فایل

 

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x